Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pizza z polskim kawałkiem symbolem wielokulturowości Londynu

Pizza z polskim kawałkiem symbolem wielokulturowości Londynu
Kreowanie wielokulturowej pizzy w restauracji "Sodo" sprawiało wszystkim wiele radości. Na zdj. Stella Creasy i Dan Birch. (Fot. www.sodopizza.co.uk)
Kiełbasa, ogórek małosolny, marynowane grzybki, cebula i papryka - takie produkty znalazły się na polskim kawałku pizzy w dzielnicy Walthamstow w Londynie. Danie symbolizuje osiem największych mniejszości etnicznych zamieszkujących tę część stolicy Wielkiej Brytanii.
Reklama

Pizzę wykonano 8 października w niezależnej restauracji "Sodo" w Walthamstow (wschodni Londyn). Na okrągłej potrawie znalazły się kawałki reprezentujące kulinarne zwyczaje Polaków, Pakistańczyków, Litwinów, Jamajczyków, Rumunów, Hindusów, Turków i Brytyjczyków.

Grupy wyodrębniono na podstawie ostatniego spisu powszechnego Census.

Wspólne kreowanie pizzy ma głębsze podłoże niż układanie na cieście produktów charakterystycznych dla kuchni wymienionych nacji. Dzielnica Walthamstow podkreśla w ten sposób otwartość społeczności na imigrantów, wspólne poczucie lokalnej jedności i zaakcentowanie własnej odrębności.

Klienci restauracji "Sodo" mieli również okazję otrzymać darmową pizzę pod warunkiem, że do lokalu przyszli w grupie ośmioosobowej, a każdy z jej członków był innej narodowości.

"Serdecznie witamy tu wszystkich, a miłość do jedzenia jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich ludzi. Któż nie lubi dobrej pizzy? W przypadku tej wyjątkowej chciałem zbliżyć ludzi do siebie. Ostatecznie czy nie jesteśmy jak pizza? Różnimy się tylko dodatkami" - zaznaczył właściciel restauracji Dan Birch.

W tym nietypowym przedsięwzięciu wzięła udział parlamentarzystka Stella Creasy. "Jestem zachwycona, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Walthamstow i pizza, nie ma nic lepszego" - podkreśliła polityk.

Więcej informacji na temat wielokulturowej pizzy z Walhatmstow w Londynie można przeczytać na stronie internetowej: www.thewalthamstowpizza.com.

Polski akcent w akcji tworzenia wielokulturowej pizzy w Walthamstow. (Fot.www.thewalthamstowpizza.com/screenshot)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama