Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pique musi zapłacić zaległe podatki

Pique musi zapłacić zaległe podatki
W latach 2008-2010 piłkarz uchylał się od płacenia należnych podatków. (Fot. Getty Images)
Obrońca zespołu hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Barcelony Gerard Pique musi zapłacić zaległe podatki w kwocie 2,1 mln euro - zdecydował sąd apelacyjny w Madrycie.
Reklama

Hiszpańskie instytucje podatkowe już w 2016 roku ustaliły, że w latach 2008-2010 piłkarz uchylał się od płacenia należnych podatków. Pique ukrywał m.in. dochody ze sprzedaży praw autorskich do wizerunku oraz z kontraktów reklamowych, których wartość była zaniżana.

W 2016 roku hiszpański fiskus obciążył mistrza świata i Europy kwotą 1,5 mln euro należnego podatku oraz 600 tysiącami grzywny. Pique odwołał się od tej decyzji, a postępowanie trwało ponad 2,5 roku.

Orzeczenie sądu apelacyjnego w Madrycie jest ostateczne. Jeżeli piłkarz będzie się nadal uchylał od zapłacenia zaległego podatku, organy finansowe mogą zdecydować się wydać decyzję o zatrzymaniu dłużnika w areszcie.

Problemy z hiszpańskim fiskusem związane z zaległościami podatkowymi miało już w przeszłości kilku innych znanych zawodników, m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Luka Modric.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama