Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Piosenka "Dla Allaha" zaskoczyła szwedzkich słuchaczy

Piosenka
Gospodarze programu niczego nie zauważyli. (Fot. Thinkstock)
Popularna w Szwecji stacja radiowa Mix Megapol nadała w piątek w Malmoe piosenkę promującą wstępowanie w szeregi Państwa Islamskiego (IS). Według właściciela kanału, ktoś nielegalnie przechwycił jego częstotliwość.
Reklama

Piosenka w języku angielskim "For the sake of Allah" słyszana była na falach Mix Megapol w Malmoe przez pół godziny podczas porannego show pary prezenterów Gry Forssell oraz Andersa Timella.

"Ktoś zakłócił naszą częstotliwość, korzystając z pirackiego nadajnika. Rozpoczynamy wewnętrzne dochodzenie. Zgłosiliśmy sprawę policji oraz odpowiednim urzędom" - oświadczył przedstawiciel właściciela koncesji, koncernu Bauer Media Jakob Gravestam.

Gospodarze programu niczego nie zauważyli, dopiero sygnały od słuchaczy o powtarzającej się piosence spowodowały, że zaczęto wyjaśniać sprawę. W innych miastach stacja nadawała normalny program.

Według Karla Melina, rzecznika szwedzkich służb specjalnych SAPO, które zostały włączone do wstępnego śledztwa, tego typu zakłócenie częstotliwości radiowej nie miało dotychczas w Szwecji miejsca.

Jak poinformował szwedzki Urząd ds. poczty oraz telekomunikacji, znalezienie nielegalnego nadawcy może być trudne. "Mamy do czynienia z zakłóceniem, które pojawia się tylko w danym okresie i miejscu, a potem znika" - oznajmił przedstawiciel szwedzkiego regulatora Jonas Wessel.

Z danych SAPO wynika, że w ciągu ostatnich sześciu lat ok. 300 osób ze Szwecji wyjechało walczyć po stronie IS. Według szacunków ok. 150 z nich mogło powrócić.

43 proc. mieszkańców Malmoe pochodzi z kraju innego niż Szwecja.

 

  Komentarze


  • Gosc 042
   12 listopada 2017, 12:34

   problem z namiarami piratow? znając częstotliwość i obszar można zlapac zrobić tryb echolokacji ;)

  • Tim
   12 listopada 2017, 13:51

   Thc ją śpiewał

  • Pierniczek
   12 listopada 2017, 13:55

   DLATEGO my prawdziwi Polacy mówimy Polska Katolicka a nie laicka ..My chcemy Boga...Bog , Honor ,Ojczyzna .Precz z tymi którzy pluja w twarz Bogu i Ojczyźnie .PRECZ.

  • Wolny
   12 listopada 2017, 14:58

   Pierniczek przestan PIERNICZYC !/. W Polsce mieszkaja rozni ludzie , nie tylko "KATOLICY" i nalezy sie szacunek kazdemu . Prawdziwy POLAK jest tolerancyjny i otwarty na swiat . I nie mieszaj w to BOGA bo BOG Kocha wszystkich ludzi a WY NIE !.

  • Ed
   12 listopada 2017, 16:07

   Wolny Polacy to katolicy, prawoslawni to ruscy mieszancy a prorestancI to germanie.
   Czego nie rozumiesz ??? W warszawie sa jeszcze cebulaki co zara wiochy uciekli I odpowiedzialnosci wody I'm sie popapralo

  • Vistula
   12 listopada 2017, 19:06

   Najlepsze sa te tlumaczenia: Niestety nic nie mozemy zrobic... W XXI w. cywilizowane kraje sa rozkladane na lopatki przez przybyszow z tzw. "buszu". Takie numery byly juz za czasow Imperium Rzymskiego i jak to sie skonczylo to kazdy powinien sobie przypomniec z lekcji historii. @Wolny, no to kolejna sciezka. Na druga nozke...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama