Piłkarska LM: Uraz może wykluczyć Cristiano Ronaldo z meczu z Ajaksem

Do urazu doszło podczas poniedziałkowego meczu z Serbią. (Fot. Getty Images)
Pod znakiem zapytania stoi udział napastnika Juventusu Turyn Portugalczyka Cristiano Ronaldo w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam. Uraz mięśnia uda piłkarza doznany w meczu reprezentacji może być poważniejszy niż przypuszczano.

"W poniedziałek przejdzie testy medyczne i zobaczymy. To oczywiste, że jego występ w pierwszym meczu przeciw Ajaksowi jest pod znakiem zapytania. On sam wie, że jeśli nie będzie w porządku (z nogą), to nie zagra. Nie będę ryzykował głębszego urazu w momencie, gdy sezon trwa zmierzając do końca, z powodu jednego spotkania" - wyjaśnił trener Juventusu Massimiliano Allegri.

34-letni piłkarz opuścił boisko w Lizbonie zaledwie po 30 minutach poniedziałkowego meczu drużyny narodowej z Serbią (1:1) w eliminacjach mistrzostw Europy. Pierwsze informacje, także z wypowiedzi samego Ronaldo, wskazywały na powrót do pełnej sprawności w ciągu tygodnia, najwyżej dwóch.

W 30. minucie poniedziałkowego spotkania w Lizbonie Portugalczyk próbował dogonić piłkę, ale w pewnym momencie, bez udziału przeciwników, przerwał bieg i złapał się za tylną część nogi. Opuścił plac gry kilkadziesiąt sekund później.

Zdaniem trenera Allegriego większą rolę - podczas nieobecności Ronaldo - powinien odgrywać mający polsko-włoskie korzenie Argentyńczyk Paulo Dybala.

"Rozmawiałem z Paulo. Wie, jak ważny jest dla nas kwiecień i jak bardzo Juventusowi potrzebny jest Dybala w formie. Zawsze był dla nas ważny w tym sezonie i poświęcał się dla zespołu. Z pewnością będzie miał świetny koniec sezonu" - dodał szkoleniowiec.

Juventus, który zdecydowanie prowadzi w tabeli włoskiej ekstraklasy, dzisiaj - bez Portugalczyka - podejmie w 29. kolejce Empoli, a potem czekają go mecze z Cagliari i AC Milan. Później, 10 kwietnia, zagra w Amsterdamie z Ajaksem w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 16 kwietnia w Turynie.