Piłkarska LM: Porażka ekipy Szczęsnego

Wojciech Szczęsny broni bramki Juventusu. (Fot. Getty Images)
Juventus z Wojciechem Szczęsnym w składzie, uległ w Turynie Manchesterowi United 1:2, tracąc obie bramki w końcówce.

Szlagierem wczorajszych meczów 4. kolejki było starcie w grupie H Juventusu z Manchesterem United. Do 86. minuty "Stara Dama" prowadziła 1:0 po golu Portugalczyka Cristiano Ronaldo (w przeszłości piłkarza MU), dla którego to 121. trafienie w historii Ligi Mistrzów.

Turyńczycy mieli jeszcze kilka znakomitych okazji, ale w końcówce stracili dwa gole. Najpierw Szczęsnego pokonał z rzutu wolnego Juan Mata, a w 89. minucie w dość kuriozalnej sytuacji samobójcze trafienie zaliczył Alex Sandro.

Juventus pozostał liderem (9 pkt), ale wyprzedza MU tylko o dwa punkty.