Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Piłkarska LM: Liverpool podniósł ceny kibicom Barcelony

Piłkarska LM: Liverpool podniósł ceny kibicom Barcelony
Liverpool chce zapewnić swoim kibicom wyjazdowe bilety po 88 euro. (Fot. Getty Images)
Angielski klub piłkarski Liverpool zdecydował się podnieść ceny biletów dla kibiców Barcelony w półfinale Ligi Mistrzów, aby w ten sposób dofinansować wyjazd swoich sympatyków do stolicy Katalonii. Wcześniej na podobne rozwiązanie zdecydował się Manchester United.
Reklama

Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 maja na hiszpańskim Camp Nou, a rewanż 7 maja na Anfield Road.

Liverpoolowi przyznano 4 620 biletów po 119 euro na mecz w Barcelonie. W odpowiedzi angielski klub podniósł do takiej samej kwoty ceny wejściówek dla fanów katalońskiej drużyny. Dodatkowe przychody wykorzystane zostaną w postaci finansowej rekompensaty, bowiem Liverpool chce zapewnić swoim kibicom wyjazdowe bilety po 88 euro (klub pokryje różnicę w wysokości 31 euro).

W ćwierćfinale LM Liverpool wyeliminował FC Porto (2:0 i 4:1), a Barcelona okazała się lepsza od Manchesteru United (1:0 i 3:0).

Wcześniej Hiszpanie sprzedawali po 119 euro bilety sympatykom "Czerwonych Diabłów". Z tego powodu Manchester United też podniósł cenę do wysokości 102 funtów dla kibiców Barcelony.

Dla porównania, najtańsze karty wstępu finał Champions League 1 czerwca w Madrycie kosztują ok. 80 euro.

"Wojna biletowa" spotkała się z zainteresowaniem i niepokojem ze strony UEFA, która w najbliższym czasie zamierza dyskutować ws. propozycji regulacji cen wejściówek dla przyjezdnych kibiców w przyszłym sezonie.

W drugiej parze 1/2 finału zagrają Manchester City i Ajax Amsterdam.

 

  Komentarze


  • Babellla
   19 kwietnia, 13:42

   Redaktor chyba nie oglądał meczu Manchesteru city z Tottenham do końca :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2019
  GBP 4.765 złEUR 4.366 złUSD 3.941 złCHF 4.023 zł

  Sport


  Reklama