Piłkarska LM: Klęska Celtiku w sparingu z Tottenhamem

Pierwszą bramkę dla Tottenham zdobył już w 5. minucie meczu Harry Kane. (Fot. Getty Images)
Celtic Glasgow, rywal Legii Warszawa w 3. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów, przegrał w Helsinkach w sobotnim sparingu z Tottenham Hotspur aż 1:6 (1:3). Mistrzowie Szkocji zagrali w mocno rezerwowym składzie.

Jedyną bramkę dla Celtiku zdobył w 45. minucie strzałem głową Jamie Lindsay. Trafienia dla Tottenhamu zaliczyli: Harry Kane (w 5. minucie), Roberto Soldado (13), Lewis Holtby (45+3), Erik Lamela (61), Christian Eriksen (83) i Emmanuel Adebayor (89).

To kolejna wysoka porażka mistrzów Szkocji. W pierwszym spotkaniu z Legią - w minioną środę - przegrali na Łazienkowskiej 1:4.

Skład Celtiku: Gordon - Herron, O'Connell (81-Findlay), Ambrose, Twardzik (71-Waters) - Lindsay (79-Fridjonsson), Irvine (52-McManus), Henderson - McGeouch, Pukki (52-Balde), McMullan (63-Tierney).

Rewanżowe spotkanie "The Bhoys" z Legią odbędzie się 6 sierpnia w Edynburgu, ponieważ stadion mistrzów Szkocji jest jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.