Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Piłkarska LM: FC Kopenhaga nie chce jechać na mecz na Ukrainę

Piłkarska LM: FC Kopenhaga nie chce jechać na mecz na Ukrainę
Ze względu na niebezpieczną sytuację na Ukrainie, kopenhaski klub nie chce tam jechać na mecz. Na zdj. Ragnar Sigurdsson (fot. Getty Images)
Duński klub FC Kopenhaga obawia się wyjazdu na mecz trzeciej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z ukraińskim Dnipro Dnipropetrowsk i liczy, że UEFA zadecyduje o rozegraniu spotkania na neutralnym terenie.
Reklama

Dyrektor klubu Anders Hoershold zwrócił uwagę na to, że ministerstwo spraw zagranicznych Danii już w kwietniu wydało oświadczenie, w którym nie zaleca wyjazdów na Ukrainę.

W rozmowie z agencją Ritzau Hoershold wyjaśnił, że wczoraj UEFA podjęła decyzję, że ukraiński klub może rozegrać mecz u siebie. "Było to jednak jeszcze przed katastrofą malezyjskiego samolotu tego dnia po południu, więc sytuacja diametralnie się dla nas zmieniła” - wyjaśnił.

Podkreślił, że FC Kopenhaga liczy na to, że UEFA jednak zdecyduje o rozegraniu meczu na neutralnym terenie. "Wiemy, że właśnie dzisiaj UEFA prowadzi dyskusję na ten temat” - zauważył.

Mecz na Ukrainie ma być rozegrany 29 lub 30 lipca, a rewanż w Kopenhadze 5 lub 6 sierpnia.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama