Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pijana kobieta urodziła bliźniaki. Miały promil alkoholu we krwi

Pijana kobieta urodziła bliźniaki. Miały promil alkoholu we krwi
40-latce może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. (Fot. Getty Images)
Bliźniaki, które urodziła pijana matka miały prawie promil alkoholu we krwi. Według lekarzy stan zdrowia niemowlaków jest stabilny - poinformowała rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka.
Reklama

Do zdarzenia doszło w Tomaszowie Mazowieckim z soboty na niedzielę. Do miejscowego szpitala - w trakcie porodu - przyjęta została 40-latka. Okazało się, że kobieta wcześniej spożyła znaczną ilość alkoholu, co - zdaniem lekarzy - bardzo utrudniało prawidłowy przebieg narodzin. Ostatecznie zdecydowano o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

Kobieta urodziła bliźnięta, które są wcześniakami. Badania krwi wykazały w organizmie matki ponad 1,3 promila alkoholu, a nie jak wcześniej informowała policja 2,7 promila.

Z kolei wyniki badania niemowlaków wykazały, że miały one prawie promil alkoholu we krwi. W sprawie przesłuchano już konkubenta kobiety. Czynności z nią mają być prowadzone po jej wytrzeźwieniu. Według policji, rodzina korzystała z pomocy opieki społecznej.

40-latce, która może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  Komentarze


  • Ziomek
   9 października 2017, 08:05

   500+ i kazda chce rodzic ;)

  • Jas
   9 października 2017, 08:42

   To żona czytelnika.

  • Poza
   9 października 2017, 10:52

   żona czytelnika i ziomka-ten sam poziom kultury antypolskiej i pogardliwej

  • Alicja
   9 października 2017, 13:04

   Wrocławiu
   Nie ma czegoś takiego jak opieka społeczna tylko pomoc społeczna. Jeszcze rozumiem błędy w nazewnictwie w języku potocznym, ale w artykule?? Opieka była w czasach PRL, to tak jakby autor użył określenia milicja zamiast policja. Wstyd.

  • THC
   9 października 2017, 19:51

   Bedzie tak samo jak tutaj w UK, dzieci beda karta przetargowa do pieniedzy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama