Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pies w każdej szkole w Anglii? Zwierzaki mają koić nerwy uczniów

Pies w każdej szkole w Anglii? Zwierzaki mają koić nerwy uczniów
"Obecność psów w szkołach byłaby nieoceniona". (Fot. Getty Images)
W każdej szkole w kraju powinien być pies lub inny zwierzak, aby zredukować stres uczniów - twierdzą brytyjscy naukowcy. 'Czworonogi mogą być potężnym orężem w budowaniu poczucia bezpieczeństwa najmłodszych' - uważa sir Anthony Seldon, wicekanclerz Uniwersytetu w Buckingham.
Reklama

Brytyjski uczony Anthony Seldon od dawna nawołuje, aby szkoły i uniwersytety zwracały większą uwagę na zdrowie psychiczne podopiecznych. Jego kampanie przyczyniły się do podniesienia świadomości na temat występowania problemów ze zdrowiem psychicznym na kampusach uniwersyteckich w UK.

"Szkoły nie mogą już skupiać się wyłącznie na osiągnięciach naukowych uczniów i studentów bez dbania o ich życie emocjonalne” – podkreślił Seldon podczas konferencji w Westminster Academy w zachodnim Londynie. 

Obecność psa zmniejsza u ludzi lęk i stres. (Fot. Getty Images)

"Najszybszym i najlepszym sposobem na poprawę zdrowia psychicznego uczniów w naszych szkołach jest obecność przynajmniej jednego psa w każdej placówce” – uważa  Anthony Seldon.

"Jest to bardzo łatwe do zrobienia, bardzo opłacalne, a dowody na korzyści wynikające z obecności psów są niezbite” – zaznacza naukowiec.

Od dawna wiadomo, że obecność psa zmniejsza u ludzi lęk i stres. Psy doskonale sprawdzają się na przykład jako terapeuci w szpitalach.

"Skoro psy pomagają chorym, poprawiają samopoczucie pacjentom w szpitalach, ich obecność może być zbawienna dla uczniów. To ważne, bo z roku na rok rośnie liczba dzieci, które mają problemy emocjonalne i psychiczne” – wyjaśniają eksperci.

 

  Komentarze


  • Lulu
   26 marca, 00:02

   Dlaczego pies a nie kot?- czy to jakas dyskryminacja? :) ja wole koty np.

  • Lolek
   26 marca, 06:54

   Nie wykonalne, po pierwsze wielu uczniow moze byc uczulona na soersc a po drugie to szybciej kozy wpuszcza do szkol.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.06.2019
  GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

  Sport


  Reklama