Piękny gol Lewandowskiego i zwycięstwo Bayernu

Robert Lewandowski szczęśliwy po wbiciu gola przeciwnikom (Fot. Getty Images)
Piłkarze SC Paderborn po czterech kolejkach byli sensacyjnym liderem Bundesligi. Wczoraj beniaminek dostał jednak lekcję futbolu. Na wyjeździe uległ Bayernowi Monachium 0:4, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Napastnik reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w 14. minucie. Tuż przed polem karnym otrzymał podanie od Philippa Lahma. Sprytnym zwodem zgubił obrońcę i uderzył na tyle mocno, że piłka wpadła do siatki po rękach bramkarza.

Wcześniej gola dla Bayernu zdobył Mario Goetze. Ten sam zawodnik trafił jeszcze w 78. minucie, a w końcówce wynik ustalił Thomas Mueller.

Broniący tytułu Bawarczycy wykorzystali potknięcia rywali i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. O dwa punkty wyprzedzają Mainz i Hoffenheim. Druga z wymienionych drużyn zremisowała u siebie z Freiburgiem 3:3, a do 62. minuty w jej barwach grał Eugen Polanski.

Natomiast Ludovic Obraniak z ławki rezerwowych oglądał porażkę Werderu Brema na własnym stadionie z Schalke O4 Gelsenkirchen 0:3. Dokończenie kolejki już dzisiaj.