Piątek w końcu się przełamał. Czerwony debiut Stępińskiego

W poprzednim sezonie Piątek zdobył 22 gole w Serie A. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek zdobył wczoraj gola na wagę wyjazdowego zwycięstwa Milanu nad Hellas Werona 1:0 w 3. kolejce włoskiej ekstraklasy. To jego pierwsze trafienie w sezonie. Mariusz Stępiński w debiucie w zespole gospodarzy już w 20. minucie został ukarany czerwoną kartką.

Jedyna bramka padła w 68. minucie. Reprezentant Kosowa Amir Rrahmani zagrał rękę w polu karnym i arbiter podyktował "jedenastkę". Bramkarz gospodarzy Marco Silvestri wyczuł intencje Polaka, ale nie zdołał odbić mocno uderzonej piłki.

Piątek, który rozegrał całe spotkanie, w końcówce jeszcze raz trafił do siatki, ale tym razem po analizie VAR sędzia nie uznał gola.

W poprzednim sezonie polski napastnik zdobył 22 gole w Serie A, z czego dziewięć w barwach Milanu, do którego przeszedł w styczniu z Genoi.

Udany debiut w zespole z Mediolanu odnotował chorwacki skrzydłowy Ante Rebic, który niedawno trafił tam z Eintrachtu Frankfurt, a w Weronie pojawił się na boisku od początku drugiej połowy.

W innym nastroju był po pierwszym występie w ekipie gospodarzy Mariusz Stępiński. 24-letni napastnik, wypożyczony do beniaminka Serie A z lokalnego rywala - Chievo, w 20. minucie próbując zagrać piłkę kopnął w twarz argentyńskiego obrońcę gości Mateo Musacchio. Sędzia najpierw ukarał Polaka żółtą kartką, ale po przeanalizowaniu zapisu wideo sięgnął po czerwoną.

Milan po drugim zwycięstwie z rzędu z sześcioma punktami awansował na siódmą lokatę. Beniaminek doznał pierwszej porażki i z czterema jest 11.

Prowadzi Inter Mediolan (1:0 z Udinese), który ma dziewięć punktów. Druga jest Bologna, a trzeci broniący tytułu Juventus - po siedem. W obu zespołach wystąpili polscy bramkarze - Łukasz Skorupski puścił trzy gole, ale jego drużyna pokonała na wyjeździe Brescię 4:3, a "Stara Dama" zremisowała w sobotę 0:0 na wyjeździe z Fiorentiną Bartłomieja Drągowskiego, kolejnego polskiego golkipera w Serie A.