Piłkarska LM: RB Lipsk pokonał Manchester City i zagra w Lidze Europy

Zawodnicy RB Lipsk świętują wygraną z Manchesterem City 2:1. (Fot. RONNY HARTMANN/AFP via Getty Images)
Piłkarze RB Lipsk pokonali u siebie Manchester City 2:1 w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrz Anglii już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie A, a niemiecka drużyna zajęła trzecią pozycję i będzie kontynuowała grę w Lidze Europy.

RB Lipsk do meczu przystąpił dwa dni po zwolnieniu trenera Jesse'ego Marscha. Zespół tymczasowo prowadzi asystent Amerykanina Achim Beierlorzer.

Niemiecka ekipa o trzecie miejsce toczyła korespondencyjny pojedynek z Club Brugge, które w tym samym czasie grało na wyjeździe z Paris Saint-Germain. Prowadzenie RB Lipsk w 24. minucie dał Węgier Dominik Szoboszlai. W 71. podwyższył Portugalczyk Andre Silva.

Dla gości w 77. trafił Algierczyk Riyad Mahrez. "The Citizens" kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartką w 83. minucie ukarany został Kyle Walker.

PSG natomiast wygrało z belgijską drużyną 4:1. W drugiej i siódmej minucie z goli cieszył się Kylian Mbappe, a w 38. i 76. Argentyńczyk Lionel Messi. Dla Club Brugge w 68. bramkę zdobył Mats Rits. Francuzi także już wcześniej byli pewni gry w fazie pucharowej.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup uzyskują awans do 1/8 finału LM. Zespoły z trzecich miejsce zostają przeniesione do Ligi Europy, gdzie z ośmioma zespołami z drugich miejsc w LE stworzą pary barażowe o 1/8 finału.