Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Philipp Lahm zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec

Philipp Lahm zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec
Philipp Lahm występował najczęściej na pozycji bocznego obrońcy. Obecnie gra w Bayernie Monachium. (Fot. Getty Images)
Kapitan Philipp Lahm zrezygnował nieoczekiwanie z gry w piłkarskiej reprezentacji Niemiec - poinformowała dzisiaj gazeta 'Bild'. Wiadomość potwierdził też prezes federacji Wolfgang Niersbach.
Reklama

"Ta decyzja dojrzewała we mnie przez cały ostatni sezon" - przyznał 30-letni zawodnik Bayernu Monachium.
Finałowy mecz mistrzostw świata w Brazylii, wygrany 1:0 z Argentyną, był jego 113. występem w reprezentacji Niemiec. Po raz pierwszy jej koszulkę przywdział 18 lutego 2004 roku w Splicie w meczu z Chorwacją, wygranym 2:1. W drużynie narodowej strzelił pięć bramek.

Jedną z pierwszych osób, które poznały decyzję Lahma, był selekcjoner Joachim Loew. Piłkarz zakomunikował mu to w poniedziałek, dzień po zdobyciu mistrzostwa świata. Dzisiaj rano rozmawiał telefonicznie z szefem niemieckiej federacji (DFB) Wolfgangiem Niersbachem.

"Zadzwonił do mnie dziś rano i osobiście poinformował o tym kroku. W rozmowie bardzo szybko zorientowałem się, że nie ma sensu nakłaniać go do zmiany decyzji. Przez 10 lat był nie tylko wybitnym zawodnikiem, ale i absolutnym wzorem do naśladowania. Podziękowałem mu serdecznie za to, co zrobił dla naszej reprezentacji" - przyznał Niersbach, cytowanie na oficjalnej stronie związku.

Dorobek Lahma w kadrze uzupełniają m.in. brązowe medale mundialu w 2006 i 2010 roku oraz finał mistrzostw Europy 2008. W sumie wystąpił w sześciu turniejach rangi MŚ i ME.

Piłkarze Niemiec będą rywalami reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2016.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama