Pewne zwycięstwo Manchesteru City

Manchester City pokonał na własnym boisku Wolverhampton Wanderers 3:0. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu Manchester City pewnie pokonał na własnym boisku Wolverhampton Wanderers 3:0 we wczorajszym meczu 22. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej i ponownie traci cztery punkty do prowadzącego Liverpoolu.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie, kiedy to Gabriel Jesus wykorzystał płaskie dośrodkowanie Leroya Sane i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Dziewięć minut później sytuacja gości stała się bardzo trudna, bo nieodpowiedzialnie zachował się Willy Boly i został ukarany czerwoną kartką.

Grający w przewadze jednego zawodnika gospodarze w pełni kontrolowali przebieg meczu. Sześć minut przed przerwą prowadzili już 2:0 po tym jak Jesus wykorzystał rzut karny. W 87. minucie Kevin de Bruine dośrodkował w pole karne, a piłka odbiła się od nogi kapitana gości Conora Coady'ego i wpadła do bramki.

Po 22. kolejce z 57 punktami prowadzi Liverpool i ma cztery oczka przewagi nad Manchesterem City.