Pekin 2022: Stoch ósmy w kwalifikacjach, wszyscy Polacy z awansem

Na zdj.: Kamil Stoch podczas wczorajszych kwalifikacji. (Fot. CHRISTOF STACHE/AFP via Getty Images)
Kamil Stoch uzyskał 128 m i zajął ósme miejsce w kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu na dużej skoczni narciarskiej w Zhangjiakou. Awans wywalczyło także trzech pozostałych Polaków, a najlepszy w piątek był Norweg Marius Lindvik - 135 m.

Lindvik kwalifikacje wygrał także przed rywalizacją na normalnym obiekcie, ale w konkursie zajął siódme miejsce.

Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Halvor Egner Granerud - 133,5 m, a na trzeciej Słoweniec Peter Prevc - 131 m.

Brązowy medalista ze skoczni normalnej Dawid Kubacki skoczył 125,5 m i zajął 22. miejsce. 27. był Piotr Żyła - 120 m, a 36. Paweł Wąsek - 117,5 m.

Rywalizacji towarzyszył niezbyt mocny, ale zmienny wiatr. Na dobre warunki trafił Rosjanin Danił Sadrejew, który wynikiem 136,5 m ustanowił rekord skoczni. Kilka minut po jego próbie sędziowie zdecydowali skrócić rozbieg.

Tuż za Stochem sklasyfikowany został mistrz olimpijski ze skoczni normalnej Ryoyu Kobayashi. Japończyk także skoczył 128 m. Na 11. miejscu sklasyfikowano srebrnego medalistę Austriaka Manuela Fettnera - również 128 m.

Do kwalifikacji przystąpiło 58 zawodników, co oznaczało, że dla ośmiu zabrakło miejsca w zawodach.

Początek dzisiejszej walki o medale zaplanowano na godzinę 12:00 czasu CET (11:00 czasu UK).