Menu

Pekin 2022: Powstaje centrum medycyny chińskiej dla sportowców

Pekin 2022: Powstaje centrum medycyny chińskiej dla sportowców
Olimpijczycy będą mogli skorzystać ze znanych na całym świecie terapii chińskiej medycyny jak akupunktura, bańki czy masaż. (Fot. Getty Images)
Podczas zimowych igrzysk i paraolimpiady w Pekinie w 2022 roku sportowcy będą mogli zregenerować siły i skorzystać z pomocy w specjalnie uruchomionym centrum tradycyjnej medycyny chińskiej. Według dziennika 'Beijing Daily' kompleks ma zostać oddany do użytku już w 2020 roku.
Reklama

Olimpijczycy będą mogli skorzystać ze znanych na całym świecie terapii chińskiej medycyny jak akupunktura, bańki czy masaż - poinformował portal insidethegames.biz powołując się na chińskie media.

W kompleksie oprócz centrum medycznego będą także odbywały się wydarzenia promujące kulturę, tradycje i naukę oraz dziedzictwo "Państwa Środka".

Igrzyska XXIV olimpiady zimowej odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022, natomiast XIII zmagania paraolimpijskie 4-13 marca. Do ich programu władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) dodały siedem nowych konkurencji, w tym bobslejowe jedynki kobiet i mieszane drużyny w skokach narciarskich.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama