Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Paxson on Bulls Bulls Fighting: Unforgettable incident

Paxson on Bulls Bulls Fighting: Unforgettable incident
Bobby Portis został zawieszony na osiem meczów NBA. (Fot. Getty Images)
Chicago Bulls basketball director John Paxson said the fight between the two players was 'an unforgivable incident'. Bobby Portis has been suspended for eight NBA games, while Nikola Mirotica is expecting surgery and a 4-6 week break.
Advertisement
News available in Polish

Do bójki doszło podczas wtorkowych zajęć. Mocno uderzony w twarz Mirotic doznał wstrząśnienia mózgu i złamania górnej szczęki. Przez kilka minut leżał na parkiecie. Został zabrany do szpitala, który opuścił tego samego dnia, ale konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Według wstępnych prognoz, będzie pauzował około miesiąca.

"Obaj gracze ponoszą odpowiedzialność za ten niewybaczalny incydent. Jednak jeden z nich użył pięści, co jest karygodne. Takich zachowań tolerować nie możemy i nie będziemy, dlatego Bobby został zawieszony. Osiem meczów wydaje się odpowiednią karą" - stwierdził Paxson.

Jak przyznał, nie pamięta tak poważnej w skutkach kłótni zawodników. "Zdarzają się oczywiście sprzeczki wynikające z emocji, walki na boisku, ale ta sytuacja i jej konsekwencje są naprawdę bezprecedensowe" - podkreślił.

I dodał: "To smutny dzień dla klubu, bo wszyscy jesteśmy rozczarowani tym, co się stało".

26-letni Mirotic, urodzony w czarnogórskiej Podgoricy, a występujący w reprezentacji Hiszpanii, w drużynie "Byków" występuje od 2014 roku. W minionym sezonie zdobywał średnio w meczu 10,6 pkt i miał 5,5 zbiórki. Podpisał ostatnio dwuletni kontrakt, gwarantujący mu w bieżących rozgrywkach 12,5 mln dolarów, co jest drugą gażą w zespole, po środkowym Robinie Lopezie - 13,788 mln.

Cztery lata młodszy Portis, który zarobi za sezon 1,516 mln dolarów, rywalizuje z nim o miejsce w pierwszej piątce na pozycji silnego skrzydłowego. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,8 pkt i odnotował 4,6 zbiórki.

"To dobry chłopak, walczak, ale tym razem zbłądził. Mam nadzieję, że z tej lekcji wyciągnie odpowiednie wnioski" - podsumował Paxson.

Zespół Chicago Bulls, prowadzony przez trenera Freda Hoiberga, pierwszy mecz w rozpoczętym we wtorek sezonie rozegra dzisiaj w nocy  z Toronto Raptors. Pod nieobecność Mirotica i Portisa w podstawowej piątce ma znaleźć się debiutujący w NBA 20-letni Fin Lauri Markkanen.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Advertisement