Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Paweł Fajdek zdobył złoty medal 27. Letniej Uniwersjady w Tajpej

Paweł Fajdek zdobył złoty medal 27. Letniej Uniwersjady w Tajpej
Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem po raz czwarty w życiu stanął na najwyższym stopniu podium podczas uniwersjady. Na zdjęciu podczas zawodów w Londynie. (Fot. Getty Images)
Paweł Fajdek (WSEwS Warszawa, Agros Zamość) zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej na Tajwanie w rzucie młotem. Trzykrotny mistrz świata po raz czwarty w życiu stanął na najwyższym stopniu podium podczas uniwersjady.
Reklama

Polak w najlepszej próbie uzyskał 79,16. Drugi był Białorusin Paweł Berejsza - 77,98, a trzeci Mołdawianin Serghei Marghiev - 74,98.

Fajdek, który na Tajwan przyleciał kilkanaście godzin przed eliminacjami, doskonale sobie poradził z brakiem odpowiedniej aklimatyzacji. W czasie konkursu nie było wątpliwości, że jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. Pierwszą próbę spalił, a w drugim rzucie uzyskał trzeci rezultat - 72,57, ale w trzecim posłał młot na odległość 79,16 m.

Polacy mają w dorobku już dziewięć medali. Wcześniej w czwartek srebro w taekwondo zdobyła Aleksandra Kowalczuk, a brąz wywalczyły florecistki Julia Chrzanowska, Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk i Martyna Jelińska w turnieju drużynowym.

W środę Konrad Bukowiecki był drugi w pchnięciu kulą, a trzecie miejsce zajęły szpadzistki w składzie Aleksandra Zamachowska, Kamila Pytka, Barbara Rutz i Martyna Swatowska.

We wcześniejszych dniach po srebro na 200 metrów stylem dowolnym popłynął Kacper Majchrzak, a złoto i srebro wywalczyły szpadzistki - odpowiednio Aleksandra Zamachowska oraz Kamila Pytka, a wśród mężczyzn w tej konkurencji brązowy medal zdobył Filip Broniszewski.

Uniwersjada potrwa do 30 sierpnia.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama