Menu

"Patriotyczne patrole" urządzają "polowania na migrantów" w UK

"Patriotyczne patrole" urządzają "polowania na migrantów" w UK
Członkowie nacjonalistycznej partii Britain First chcą "wyłapywać migrantów". (Fot. Britain First)
Członkowie skrajnie prawicowej partii Britain First poinformowali o utworzeniu 'patriotycznych patrolów' na brytyjskich plażach. Celem organizacji jest 'wyłapywanie nielegalnych imigrantów, którzy przybywają na Wyspy w małych łódkach z Francji'.
Reklama

Akcja pod kryptonimem "Operation White Cliffs" ma zagwarantować, że plaże południowej Anglii pozostaną niedostępne dla nielegalnych imigrantów z kontynentalnej części Europy.

Ubrani w żarówiaste kurtki członkowie Britain First stoją na wybranych plażach, trzymając w ręku lornetkę, która służy im do "wypatrywania".

W ubiegły weekend skrajnie prawicowych aktywistów można było wypatrzeć w okolicy Samphire Hoe Beach niedaleko Dover. "Ta konkretna plaża to główny punkt docelowy dla nielegalnych migrantów. Wyposażeni w pochodnie, lornetki i kurtki hi-vis, nasi aktywiści patrolowali plażę, uważnie obserwując morze" - przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Brytyjskie służby graniczne jeszcze nie odniosły się do informacji o obywatelskich "patrolach patriotycznych". (Fot. Getty Images)

"W najbliższych tygodniach Operation White Cliffs będzie się rozrastać, obejmując kolejne tereny" - dodano.

Organizacje zajmujące się obroną praw człowieka zaalarmowały już odpowiednie służby, uznając "patriotyczne patrole" za "niepokojące zjawisko".

"Imigranci po przebyciu drogi morskiej często potrzebują pomocy medycznej, a wszystkim powinni zajmować się profesjonalne służby" - przekazała grupa Care4Calais.

Czytaj także:

Skrajna prawica w UK na celowniku antyterrorystów. Rośnie liczba zatrzymań

BBC: Skrajnie prawicowe polskie grupy ściągają do Londynu

Polonia w Szkocji wyrzuca skrajnie prawicowych członków ze swoich szeregów

  Komentarze
  • J23
   22 września 2019, 16:26

   No i bardzo dobrze, lepiej robic cokolwiek niz tylko rozkladac rece!

  • LON
   22 września 2019, 17:18

   "żarówiaste kurtki" ... Chyba mam coś nie tak ze wzrokiem. "Organizacje zajmujące się obroną praw człowieka zaalarmowały" ... Czy ci ludzie mają prawo przepływać kanał? A gdzie brytyjskie wojsko że cywile muszą occhraniać granice UK. Wojsko tylko do interwencji w rodzaju tej w Iraku?

  • Tom
   22 września 2019, 17:55

   Bardzo dobrze ! Nikt nie chce nierobów i darmozjadów ! Wyłapywać i odsyłać do domów !!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama