Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pasażerka przegrała sprawę o odszkodowanie od Ryanaira na 60 tys. euro

Pasażerka przegrała sprawę o odszkodowanie od Ryanaira na 60 tys. euro
Na schodach prowadzących do samolotu trzeba uważać... (Fot. Getty Images)
Kobieta, która spadła w Dublinie ze schodów Ryanaira, przegrała sprawę o 60 tys. euro odszkodowania. Teraz musi pokryć koszty postępowania sądowego.
Reklama

Do wypadku doszło w Sylwestra 2015 roku, gdy Sabrina Melloni wysiadała z samolotu z Londynu na dublińskim lotnisku. Kobieta niosła w rękach dwa bagaże podręczne i torebkę, przez co nie trzymała się poręczy. W pewnym momencie 51-latka poślizgnęła się i spadła na twarz ze schodów.

“Mieszkanka Dublina pozwała linię lotniczą na podstawie artykułu 17 Konwencji Montrealskiej. Twierdziła, że przyczyną wypadku były mokre i śliskie stopnie. Ryanair temu jednak zaprzeczył, podkreślając, że tego dnia nie padało. Zeznanie potwierdził zapis warunków pogodowych z feralnego dnia. Sędzia zwróciła uwagę na fakt, że kobieta, mimo iż niosła również bagaż 9-letniej córki, nie poprosiła o pomoc nikogo z załogi” - przekazał Independent.ie.

Incydent ostatecznie nie został uznany za wypadek w rozumieniu Artykułu 17, czyli “wyjątkowe zdarzenie, niebędące żadną częścią zwykłego, normalnego i spodziewanego funkcjonowania samolotu”.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama