Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Pasażer na gapę" w bagażu z Australii. Przebył ponad 16 tys. km

18-centymetrowy pająk nie był na szczęście jadowity. (Fot. RSPCA)
18-centymetrowego pająka z rodziny spachaczowatych odkryli pracownicy firmy przeprowadzkowej, którzy rozpakowywali bagaże brytyjskiej rodziny przeprowadzającej z australijskiego Brisbane do Merstham w podlondyńskim Surrey.
Reklama

"Niektórzy wracają z Australii z opalenizną i pamiątkami. Nie w przypadku tej rodziny" - informuje dziennik Metro, który jako pierwszy przekazał o nietypowym incydencie.

Przerażeni pracownicy firmy przeprowadzkowej błyskawicznie wezwali na miejsce funkcjonariuszy RSPCA, aby ci w bezpieczny sposób usunęli pająka.

"Pająk z rodziny spachaczowatych przebył 16 tys. km w kontenerze z paczkami. Sądząc po resztach szarańczy, miał na szczęście co jeść podczas podróży. Nie miał jednak dostępu co wody, był więc osłabiony" - przekazała Annie Janes z RSPCA. 

"Miał spore szczęście, że nie został przez nic przygnieciony" - dodała. 

18-centymetrowy pająk nie stwarza bezpośredniego niebezpieczeństwa dla ludzi. Kąsa bardzo rzadko i tylko wtedy, jeśli jest sprowokowany. 

"Kiedy przybyliśmy na miejsce, znajdował się w pudełku. Dałam mu kilka kropel wody, które szybko wypił. Dopiero później zabraliśmy go do schroniska" - poinformowała ekspertka.

Pająk znajduje się obecnie w specjalnym punkcie Heathrow Animal Reception na Hounslow. Pozostanie tam do czasu, aż nabierze sił, a następnie trafi do adopcji.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama