Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Partnerka Krychowiaka w krainie szczęśliwych świń

Partnerka Krychowiaka w krainie szczęśliwych świń
„Przysięgam, Plaża Świń to najzabawniejsza plaża na świecie”. (Fot. Instagram/celiajaunat)
Grzegorz Krychowiak, przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego, wraz ze swoją partnerką Celią Jaunat, wypoczywa na Bahamach. Francuzka pochwaliła się na Instagramie zdjęciami z plaży, którą zamieszkują dzikie świnie. Takich osobliwych mieszkańców ma wyspa Big Major Cay.
Reklama

Nie jest jasne, w jaki sposób świnie znalazły się na wyspie. Być może przypłynęły z rozbitego statku, albo zostały przetransportowane przez ludzi, wraz z kozami czy kurami. Jakkolwiek by było, na tej bezludnej wyspie odnalazły raj. Obecnie na Big Major Cay żyje około 20 świń.

Zwierzęta stały się turystyczną atrakcją Big Major Spot. Turyści, przypływający na wyspę specjalnie po to, by je zobaczyć, dokarmiają je i pływają z nimi w lazurowej wodzie. Jeśli świnie chcą odpocząć od harców, wylegują się pod palmami.

Celia Jaunet podsuwała im do chrupania marchewki. Nie bała się też chlupać w morzu obok brodzących świń. „Przysięgam, Plaża Świń to najzabawniejsza plaża na świecie” – napisała pod zdjęciami, które umieściła na Instagramie.

Chrumkających mieszkańców wyspy odkrył w 2009 r. fotograf Eric Cheng, który dotarł tam, by robić zdjęcia rekinom. Zakątek Big Major Spot, który upodobały sobie świnie, nazwano Świńską Plażą.

Na świecie są też inne wyspy zdominowane przez określony gatunek zwierząt. Na przykład japońska Okunoshima jest opanowana przez króliki, a brazylijska Ilha de Queimada Grande jest siedliskiem tysięcy węży. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama