Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Partia Pracy obiecuje młodym bezpłatne przejazdy autobusami

Partia Pracy obiecuje młodym bezpłatne przejazdy autobusami
Osoby do 25. roku życia otrzymają możliwość podróżowania autobusami za darmo? (Fot. Getty Images)
Darmowe przejazdy autobusami dla osób poniżej 25. roku życia obiecuje przed wyborami Partia Pracy. Jak przekonuje Jeremy Corbyn, młodzi ludzie 'zasługują na złapanie oddechu'.
Reklama

"Prawie 8 lat oszczędnościowej polityki torysów uderzało w dochody młodych mieszkańców Wysp, minimalizując ich szanse na kupno domu i rozwój zawodowy. Partia Pracy chce inwestować w młodych ludzi, by pomóc im żyć pełnią życia” - wskazał podczas wizyty w Derby szef partii.

Fundusze na pokrycie kosztów darmowych przejazdów miałyby być pozyskane z podatku akcyzowego na auta i przekazywane lokalnym władzom samorządowym.

Z ulgi miałoby skorzystać w sumie 13 mln osób, które w ten sposób oszczędzałyby średnio £1 tys. rocznie.

"W Wielkiej Brytanii dzieci, młodzi ludzie i rodziny z dziećmi mają przeważnie do dyspozycji mniejszą kwotę na wydatki niż osoby w wieku produkcyjnym bez potomstwa. Młodzi ludzie częściej także są słabiej opłacani, mają gorsze warunki pracy i wydają na przejazdy większą część dochodów niż inne grupy. Umożliwienie im podróżowania za darmo środkami transportu publicznego wprowadzi dużą zmianę do ich życia” - przekonywał polityk.

Z danych brytyjskiego ministerstwa transportu wynika, że koszty biletów autobusowych drożały między 2012 a 2017 średnio o 2,9% rocznie. Było to tempo wyższe od stopy inflacji, która wynosiła typowo 2,3%.

W porównaniu do 2016, w 2017 roku liczba przejazdów spadła o 70 mln (1,5%).

 

  Komentarze


  • Maxy
   13 kwietnia, 15:16

   cala ta niewychowana cholota bez manier, alcohol, smieci, plucie I agresja teraz ma byc nagradzana darmowymi przejazdami.... faktycznie, bo zaslozyli sobie na to ciezka praca. Nie to co 30sto 40sto 50ciolatkowie....

  • Marek
   13 kwietnia, 15:25

   Beda mieli wiecej na dragi. Najgorsza cholota w europie

  • Spidi
   13 kwietnia, 16:00

   Nie za darmo tylko za nasze, z naszych podatkow. Najglupszy pomysl jaki ostatnio slyszalem.

  • Czytelnik anonimowy
   13 kwietnia, 16:28

   a ja słyszałem że dobrowolnie możecie wrócić do Polski , jest dużo roboty fizycznej do ogarnięcia za śmieszne pieniądze.

  • Londynczyk
   13 kwietnia, 16:53

   Żeby mieli więcej na alkochol i gandzie itp:😂😂😂 dobry wujek przed wyborami

  • Johny Bravo
   13 kwietnia, 17:27

   Czytelnik anonimowy spòjrz w lustro dojrzysz tam - mniej niz zeroooo o o o oooooo hue hue hue

  • Ddd
   13 kwietnia, 18:15

   Ludzie,wróćcie do szkoły i uczcie sie ortografii!!!!! " Prawdziwi Polacy"z Bożej łaski.Wstyd.

  • KARA
   13 kwietnia, 19:54

   Dajcie im wszystko za darmo panie Corbyn.Kto za to zaplaci?Za te ich bezplatne bilety? Oczywiscie my NIEDOBRZY Polacy za nie zaplacimy. Ale jak narazie jest to tylko OBIETNICA przedwyborcza czerwonego Corbyna. Karac, wszystkich karac. Niewinnych tez karac.

  • Juliusz Cezar
   14 kwietnia, 04:39

   Spokojnie przed wyborami zawsze obiecują pieniądze na to czy na tamto. Dzień po wyborach już otwarcie mówią ze kłamali. Dobrze to jest znane tylko kto się jeszcze na to nabiera :)

  • Kwa...mać
   14 kwietnia, 09:41

   Jeszcze za mało benefitów mam na utrzymaniu?

  • Gosc
   14 kwietnia, 10:32

   przecież 25 latkowi łatwiej znaleźć pracę w Londynie niż np. 50 latkowi. Czyste kupowanie głosów. Poza tym, sprawi to, że jeżdżenie autobusami będzie jeszcze bardziej nie do zniesienia! I tak jest to już najtańszy środek transportu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama