Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Partia Pracy Izraela zawiesza kontakty z szefem brytyjskich laburzystów

Partia Pracy Izraela zawiesza kontakty z szefem brytyjskich laburzystów
Stojący na czele izraelskich laburzystów Awi Gabbaj oskarżył Corbyna o antysemityzm. (Fot. Getty Images)
Przewodniczący Partii Pracy Izraela (Awoda) Awi Gabbaj zawiesił kontakty z szefem brytyjskich laburzystów Jeremym Corbynem, którego oskarżył o brak reakcji na antysemickie wypowiedzi w jego partii. Sam Corbyn był już wcześniej oskarżany o antysemityzm.
Reklama

"Moim zadaniem jest zwrócić uwagę na antysemickie wypowiedzi i wrogość, jaką okazywał pan wspólnocie żydowskiej oraz na zachowania w Partii Pracy Zjednoczonego Królestwa, na które zezwolił pan, jako jej przywódca" - przekazał Gabbaj w liście do Corbyna udostępnionym mediom.

Przywódca Awody podkreślił jednak, że jego partia nie zrywa kontaktów z brytyjskimi laburzystami.

Corbyn, który dość nieoczekiwanie został szefem laburzystów w 2015 roku, jest zwolennikiem Palestyńczyków i otwartym krytykiem Izraela. Wielokrotnie był oskarżany o to, że ignoruje antysemickie komentarze we własnej partii i w organizacjach, które popiera.

Lider brytyjskiej Partii Pracy, reprezentujący jej skrajnie lewicowe skrzydło, zajmuje też charakterystyczne dla tej frakcji wrogie stanowisko wobec Izraela.

Corbyn, który nie stronił nigdy od zachowań i decyzji, które były następnie oprotestowywane przez organizacje żydowskie i opozycję, wziął na początku kwietnia udział w kolacji sederowej z przedstawicielami kontrowersyjnego ruchu żydowskiego Jewdas, będącego w konflikcie z głównymi organizacjami żydowskimi. Zaostrzyło to jeszcze napięcia między Izraelem i żydowskimi ugrupowaniami w Wielkiej Brytanii a szefem brytyjskiej Partii pracy.

Ruch Jewdas, który jest organizacją skrajnie lewicową i nazywa się radykalnym głosem żydowskiej diaspory, nawoływał między innymi do likwidacji państwa Izrael.

W marcu najważniejsze żydowskie organizacje protestowały przeciw polityce Corbyna pod hasłem "Dość!" pod brytyjskim parlamentem, domagając się natychmiastowej reakcji ze strony władz laburzystów.

 

  Komentarze


  • Corbyn Fan
   12 kwietnia, 07:14

   No to ja juz wiem na kogo bede glosował. Fajny artykuł. Dzięki londynek. Głosuje na Corbyna

  • Tantric
   12 kwietnia, 07:37

   Ja tez głosuje na Corbyna

  • Tytus
   12 kwietnia, 07:47

   Żydowska broń na wszystkich to słowo antysemityzm nie trzeba strzelać żeby osiągnąć cel jeżeli wyeliminujemy słowo antysemityzm to Żydzi przestaną kłamać i zamkną te mordy i nie będą mieli argumentów .

  • Cos
   12 kwietnia, 09:07

   nie anytsemitzym tylko poparcie dla Palestyny ;)

  • Geszefty Izraela
   12 kwietnia, 11:01

   Proponuje obejrzec na youtube.."Znieslawienie "czyli prawde o holokauscie,o zaklamywaniu prawdy ..antypolskiej propagandzie ,sztucznym antysemityzmie i innych pomyslach do wyciskania kasy z narodow ktore maja dosyc koszernych.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama