Paraolimpiada: Srebro Michała Derusa w biegu na 100 metrów

Michał Derus (na zdjęciu) wywalczył srebro! (Fot. Getty Images)
Michał Derus zdobył srebrny medal w biegu na 100 m w klasie T47 podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Czasem 10,61 s ustanowił rekord Europy. Pozostałe miejsca na podium zajęli Brazylijczycy. Wygrał Petrucio Ferreira dos Santos (10,53), a trzeci był Junior Washington (10,68).

Derus powtórzył swój sukces sprzed pięciu, kiedy w Rio de Janeiro także zajął drugie miejsce.

To czwarty medal dla Polski w stolicy Japonii, ale jeden prawdopodobnie zostanie odebrany. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy zajęli trzecie miejsce na 4000 m.

Na drugim stopniu podium stanął Adrian Castro w indywidualnym turnieju szablistów grupy B, a na trzecim sztangistka Justyna Kozdryk.

Paraolimpiada w Tokio zakończy się 5 września.