Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Para Brytyjczyków wydała 12 tys. funtów na operację serca psa

Para Brytyjczyków wydała 12 tys. funtów na operację serca psa
Nietypowa wada serca psa została opisana jako "tykająca bomba zegarowa". (Fot. Facebook/Pauline Daley)
Małżeństwo z Cheshire wydało 12 tys. funtów na pionierską operację wszczepienia podwójnego bypassa ich labradorowi - informuje BBC.
Reklama

Paul i Pauline Daley poświęcili pieniądze odłożone na swoją 20. rocznicę ślubu, aby uratować życie 11-miesięcznej Lottie. Nietypowa wada serca psa została opisana jako "tykająca bomba zegarowa".

Dzisiaj Lottie jest na dobrej drodze do powrotu do zdrowia po operacji, która została przeprowadzona 30 lipca przez lekarzy Royal Veterinary College. To pierwszy tego typu zabieg wykonany na psie.

Chirurdzy konsultowali się nawet z pediatrami z Royal Brompton Hospital w Londynie, aby uzyskać porady dotyczące przeprowadzania podobnych operacji na niemowlętach.

Wadę serca u psa wykryto w czasie rutynowych badań. "Byliśmy zdruzgotani, gdy poinfomowano nas, że jej stan to tykająca bomba zegarowa" - opowiada Pauline Daley. 

Wszczepienie podwójnego bypassa trwało cztery godziny. Zabieg wykonywał 10-osobowy zespół lekarzy. Prof. Dan Brockman, który kierował zespołem, przyznał, że operacja była "bardzo złożona", jednak lekarze byli "zdesperowani, by pomóc Lottie".

W przyszłym tygodniu labrador przejdzie badanie kontrolne, ale lekarz twierdzi, że wiele wskazuje na to, że Lottie wróci do zdrowia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama