Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Papierosy 'znikną' z półek

Papierosy 'znikną' z półek
Koniec z papierosami widocznymi na wystawie sklepowej - od dzisiaj w Wielkiej Brytanii w życie wchodzi nowe prawo, zabraniające sprzedawcom w supermarketach eksponowania wyrobów tytoniowych.
Reklama
Nowa ustawa ma na celu zmniejszenie liczby palaczy w Wielkiej Brytanii. Jest jednocześnie odpowiedzią na wyniki badania Departamentu Zdrowia, które potwierdzają, że eksponowane w sklepach papierosy jedynie zachęcają młodzież do nałogu. Badania pokazały, że po tytoń sięga 300 tys. spośród młodzieży poniżej 16-tego roku życia, natomiast 20 proc. dzieci w wieku 11-15 lat już nazywa siebie regularnymi palaczami.

"Nie możemy ignorować faktu, że młodzi ludzie są kuszeni przez kolorowe, przyciągające wzrok wyświetlacze papierosów" - oświadczyła Minister Zdrowia, Anne Milton.

Zgodnie z nowymi przepisami, wyroby tytoniowe sprzedawane w dużych sklepach i supermarketach, muszą być trzymane poza zasięgiem wzroku klientów. Jedynymi wyjątkami są sytuacje, gdy pracownicy obsługują klientów lub uzupełniają towar. "Ten krok ma na celu wspierać palaczy, którzy chcą rzucić palenie" - poinformował cytowany przez BBC Sekretarz Zdrowia, Andrew Lansley.

Z końcem 2015 r. prawo zostanie wprowadzone do małych sklepów. Jego złamanie będzie groziło grzywną w wysokości 5 tys. funtów, a w niektórych przypadkach może się skończyć nawet więzieniem.

W Wielkiej Brytanii ponad jedna trzecia palaczy twierdzi, że chciałaby skończyć z nałogiem. Blisko 800 tys. osobom to się udaje. Informacje na temat pomocy w rzucaniu palenia w Wielkiej Brytanii znajdą Państwo w naszej Ukipedii.
 

  Komentarze


  • Tajdzer - UK
   6 kwietnia 2012, 14:11

   w UK w marketach gabloty z fajkami zasloniete :>

  • Czytelnik
   6 kwietnia 2012, 15:59

   czy to cos da? nie wiem. ale trzeba probowac. ja mniej pale od czasu kiedy zakazali kopcenia w pubach. wiec zycze powodzenia

  • Kangaax
   7 kwietnia 2012, 10:53

   Wiadomo ze zakazany owoc kusi najbardziej, czy to cos da? Mlody czlowiek widzacy zasloniete gabloty tym bardziej bedzie chcial dowiedziec sie co sie za tym kryje. Moim zdaniem wiele zachodu z bardzo malym efektem. Tym chcacym rzucic palenie polecam ksiazke 'Easy way to stop smoking' Allen Carr, naprawde dobra i naprawde pomaga, nie pale od 5ciu lat i czuje sie z tym bardzo dobrze.

  • MarioDLU
   10 kwietnia 2012, 22:48

   wyświetlacz papierosów?? Artykuł tłumaczony z angielskiego....beznadziejnie. Display to także wystawa.

  • Czytelnik
   11 kwietnia 2012, 18:54

   jak dla mnie w ogole papierosy powinny zniknac. ile dzieci ma astme bo mamy pala w ciazy i w ich obecnosci jak sa male. sporo!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama