Menu

Panda maskotką igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku

Panda maskotką igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku
"Bing" oznacza lód, a "Dwen Dwen" to pieszczotliwe określenie dziecka. (Fot. Getty Images)
Panda, którą nazwano Bing Dwen Dwen, będzie maskotką zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku - poinformował wczoraj komitet organizacyjny. Na prezentacji pojawili się m.in. wicepremier Chin Han Zheng i szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.
Reklama

Jak wyjaśniono podczas ceremonii na arenie lodowej Shougang, "Bing" oznacza lód, a "Dwen Dwen" to pieszczotliwe określenie dziecka.

Panda jest w większości biała (jak lód), co symbolizuje czystość i siłę. Ma czarne kończyny i uszy, a na lewej łapce namalowano serce, nawiązuje do chińskiej gościnności. Jej twarz otacza kolorowy okrąg, który ma kształtem przypominać tor do łyżwiarstwa szybkiego National Speed Skating Oval - jednej z głównych aren olimpiady.

"To będzie znakomity ambasador zimowych igrzysk w Pekinie. Skupia w sobie charakterystyczne elementy Chin i chińskiego narodu" - skomentował Bach.

Wczoraj przedstawiono także maskotkę igrzysk paraolimpijskich. Została nim postać w kształcie ważnego w chińskiej tradycji czerwonego lampionu - Shuey Rhon Rhon. Pierwszy człon nazwy oznacza "śnieg", a dwa pozostałe - "tolerować" i "łączyć".

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama