Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Palisz e-papierosa za kółkiem? Możesz stracić prawo jazdy

Palisz e-papierosa za kółkiem? Możesz stracić prawo jazdy
Palenie w samochodzie może skończyć się tragicznie. (Fot. Thinkstock)
Sierżant John Davis z oddziału policji w angielskim Surrey zaapelował do kierowców, aby unikali palenia e-papierosów podczas jazdy samochodem. Jego wypowiedź cytuje serwis Metro, zwracając uwagę, że pozornie błaha czynność może doprowadzić do odebrania prawa jazdy i nałożenia wysokich kar grzywny.
Reklama

Używanie e-papierosa za kółkiem, w myśl przepisów drogowych, nie jest wykroczeniem. Jak donosi Metro, policjanci mogą jednak podjąć decyzję o ukaraniu kierowcy, który postanowił zaciągnąć się w aucie.

"Furtką" dla funkcjonariuszy jest zapis o karaniu kierowców, którzy dopuszczają się nieostrożnej jazdy. Sierżant John Davis z Surrey Police zwraca uwagę, że chmura dymu z e-papierosa może ograniczyć pole widzenia i ograniczyć czujność prowadzącego.

Policja, widząc zadymione wnętrze samochodu, ma prawo zatrzymać pojazd, wydać mandat w wysokości £2,500, przyznać punkty karne lub odebrać prawo jazdy.

Zdaniem policjantów, nawet chwilowe zaburzenie widzenia może doprowadzić do śmiertelnego wypadku.

"Jeśli już zamierzasz palić, otwórz wszystkie okna i wydmuchuj dym na zewnątrz. Miej cały czas na względzie, że musisz mieć pełną i niezakłóconą kontrolę nad prowadzniem auta" - informuje z kolei sierżant Carl Knapp z Sussex Roads Policing Unit.

 

  Komentarze


  • NIEPALACY
   21 lutego, 20:06

   Bardzo ciekawa interpretacja przepisow.Znaczy sie zielone mozna palic bo to nie ma takiego dymu i to nie ogranicza widzenia.Anglia to jest piekny kraj,ja pie..ole,a myslalem ze w PL jest dziwnie,P.S. Juz nie wiem co palic,chyba zaczne pic.

  • Ktos
   21 lutego, 20:39

   Niepalacy ale ty durny jestes

  • Johndeere
   21 lutego, 22:42

   a w piatki i soboty przed pubami ciezko zaparkowac-wiekszosc przyjechala na frytki i cole

  • THC
   22 lutego, 12:54

   Ja zostaje przy zielonym. Dobrze sie prowadzi jak sie jest zjaranym. Jezdze codziennie z blancikiem do pracy i z pracy. W polsce tak sie chyba nie da.

  • Kakadu1978
   23 lutego, 08:44

   Palenie w samochodzie czegokolwiek powinno byc zakazane, a najgorsze sa wsiury co "rzucajom" swoje kipy przez otwarte okno. Twoj samochod, Twoja popielniczka, Twoje fajki, plebsiur rzuca mi swojego kipa wprost na maske, jak wiatr ostro zawieje, wnerwia mnie to bardziej niz cokolwiek innego, musze przyznac.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama