Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Padł rekord widzów na meczu piłki nożnej kobiet w lidze włoskiej

Padł rekord widzów na meczu piłki nożnej kobiet w lidze włoskiej
39 027 widzów obejrzało mecz kobiet Juventus kontra Fiorentina. (Fot. Getty Images)
Ponad 39 tysięcy kibiców obejrzało na Allianz Stadium w Turynie zwycięstwo zespołu kobiecego Juventusu nad piłkarkami Fiorentiny 1:0. To rekord pod względem liczby publiczności w lidze włoskiej i jeden z najlepszych wyników na świecie w rywalizacji klubowej.
Reklama

39 027 widzów to wynik znacząco lepszy od dotychczasowego rekordu frekwencji w rywalizacji klubowej włoskiej ligi kobiet, który wynosił 14 000 fanów.

Piłkarki Juventusu, obrończynie tytułu, rozgrywają mecze ligowe na obiekcie treningowym "Starej Damy" w Vinovo, ale mecz na szczycie w lidze kobiet postanowiono przenieść na słynny stadion. Choć bilety były bezpłatne, to liczba kibiców przerosła oczekiwania organizatorów.

Klubowy rekord europejski pod względem frekwencji na meczu kobiet wynosi 60 739 i został ustanowiony na stadionie Wanda Metropolitano w meczu Atletico Madryt z Barceloną.

Najlepszy wynik światowy został ustanowiony w 1999 r. podczas finału MŚ w Pasadenie w Kalifornii na stadionie Rose Bowl. Amerykanki w obecności 90 185 fanów pokonały po rzutach karnych Chinki 5:4.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama