Menu

Padł nowy rekord. Bitcoin już powyżej $11 tys.

Padł nowy rekord. Bitcoin już powyżej $11 tys.
Bitcoin stanowi obecnie ponad połowę rynku wszystkich kryptowalut. (Fot. Getty Images)
Cena Bitcoina wzrosła do rekordowej wysokości porównywalnej z wartością kryptowaluty sprzed 15 miesięcy - podała wczoraj agencja Reutera. Optymizm inwestorów przypisuje planom Facebooka dot. własnej kryptowaluty Libra, która ma wejść na rynek w 2020 r.
Reklama

W weekend cena za jeden token wzrosła o ponad 10 proc. W niedzielę wieczorem cena Bitcoina wahała się w okolicach 11,2 tys. dolarów za token (dane giełdy kryptowalutowej Bitstamp). Później wycena tokenów tej kryptowaluty spadła do poziomu 10,9 tys. dolarów.

Zdaniem firmy finansowej eToro, wzrost wartości ceny Bitcoina podkreślił rosnący optymizm inwestorów rynkowych, którzy plany utworzenia własnej kryptowaluty przez Facebooka postrzegają jako zalążek szerszego trendu zwracania się wielkich firm w stronę wirtualnych pieniędzy.

"Osoby obracające kryptowalutami są przekonane, że Libra stworzy szerszą świadomość na temat kryptowalut i będzie początkiem wykorzystania tego środka przez innych" - ocenili przedstawiciele eToro w rozmowie z Reuterem.

Agencja zwraca uwagę, że - według innych podmiotów obecnych na rynku kryptowalutowym - nie bez znaczenia są czynniki geopolityczne, takie jak napięcia w rejonie Zatoki Perskiej i konflikt gospodarczo-handlowy między Chinami a USA. Bitcoin oraz inne kryptowaluty mają stanowić w takim wypadku zabezpieczenie przed możliwym brakiem stabilności i spadkiem wartości walut lokalnych - podaje Reuters.

Bitcoin obecnie stanowi ponad połowę rynku wszystkich kryptowalut. Jak przypomina agencja, wartość jego tokenów od stycznia tego roku wzrosła ponad trzykrotnie.

Wcześniej kryptowaluta po pęknięciu bańki inwestycyjnej w ciągu minionego roku straciła ponad trzy czwarte wartości (z ponad 19 tys. USD za token poniżej 3,3 tys. USD), do czego przyczyniło się także zaostrzenie regulacji na świecie.

 

  Komentarze


  • Anonimous
   25 czerwca, 11:05

   To the moon! :) szkoda ze nie kupilem jak byl po $3,5k

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama