Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

PSG rywalem Vive Tauronu Kielce w półfinale

PSG rywalem Vive Tauronu Kielce w półfinale
Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce mają duże szanse na wygraną. (Fot. Getty Images)
Paris Saint Germain będzie rywalem piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce w meczu półfinałowym turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Kolonii 28 maja br. Dziś w Kolonii odbyło się losowanie par turnieju.
Reklama

W drugim półfinale spotkają się niemiecki THW Kiel oraz węgierski MVM Veszprem.

Transmisję losowania w Hali Legionów w Kielcach oglądali m.in. członkowie zarządu klubu, trener Tałant Dujszebajew oraz niektórzy zawodnicy mistrza Polski. Prezes Vive Tauronu, Bertus Servaas, krótkim „yes!” zareagował na wynik losowania. „Moim marzeniem jest finał Vive – Veszprem, więc jesteśmy bliżej jego realizacji” – wyjaśnił dziennikarzom.

„Wszystkie trzy drużyny to najlepsze zespoły na świecie, niezależni na kogo trafilibyśmy, czeka nas równie trudne wyzwanie. Teraz skupiam swoją uwagę przede wszystkim na półfinale mistrzostw Polski z Płockiem” – przekazał trener Dujszebajew.

Awans do Final Four Vive zapewniło sobie po zwycięstwie w ćwierćfinałowym dwumeczu z triumfatorem rozgrywek sprzed dwóch lat, niemieckim Flensburg-Handewitt. Będzie to trzeci występ kieleckiego zespołu w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. W 2013 i 2015 roku żółto-biało-niebiescy zajęli trzecie miejsce.

Turniej finałowy europejskich rozgrywek klubowych odbędzie się w dniach 28-29 maja w hali Lanxess Arena w Kolonii.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama