PSG hammer Dijon, Lyon beat Marseille to reach French Cup semis

Kylian Mbappe (po lewej) jak zwykle nie zawiódł kibiców PSG. (Fot. Getty Images)
Paris St Germain's Pablo Sarabia scored twice as they hammered Dijon 6-1 to reach the French Cup semi-finals where they will be joined by Olympique Lyonnais, who beat Olympique de Marseille 1-0 on Wednesday.

W meczu w Dijon do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się przede wszystkim Hiszpan Pablo Sarabia, który zdobył dwie bramki, oraz... zawodnicy gospodarzy. Już w pierwszej minucie swojego bramkarza pokonał pochodzący z Nowej Kaledonii Wesley Lautoa, a w końcówce kolejnego samobója strzelił Malijczyk Senou Coulibaly. Gole uzyskali także Kylian Mbappe i Brazylijczyk Thiago Silva.

Na stadionie Olympique Lyon trzeba było czekać na rozstrzygnięcie do końcowych minut. Dopiero w 81. prowadzenie gospodarzom dał Houssem Aouar. Wcześniej mógł to zrobić Moussa Dembele, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Marsylii Yohann Pele.

We wtorek awans do półfinału wywalczyli broniący trofeum piłkarze Rennes, którzy pokonali na wyjeździe czwartoligowy Belfort 3:0.

Ostatniego uczestnika kolejnej rundy wyłoni dzisiejszy mecz czwartoligowego Epinal z występującym w ekstraklasie Saint-Etienne.