PŚ Falun: Stoch czwarty. Stracił koszulkę lidera

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwedzkim Falun. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi uzyskał 123 m i 134,5 m.
Tym drugim skokiem Polak pobił rekord obiektu, który ustanowili w pierwszej serii Severin Freund i Noriaki Kasai. Niemiec odpowiedział jednak fantastycznie i w finałowej próbie dołożył jeszcze pół metra, bezdyskusyjnie wygrywając całe zawody.

Stoch awansował w ten sposób z trzynastego miejsce, zajmowanego przed drugą odsłoną dzisiejszego konkursu. Lepsi od polskiego skoczka byli jeszcze tylko drugi ostatecznie Peter Prevc i trzeci Kasai. Słoweniec przejął także od Polaka koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dobrze zaprezentował się Maciej Kot, który osiągnął 127,5 m i 125,5, co dało mu wysokie dziesiąte miejsce.

Jan Ziobro uzyskał 122,5 m i 119 m. To pozwoliło mu zająć 21. pozycję. Dawid Kubacki skoczył 121 m i 117 m i był 24. Klemens Murańka z kolei po próbach na 121 m i 110,5 m ukończył konkurs na 29. miejscu.

Piotr Żyła osiągnął tylko 116 metrów i nie awansował do drugiej serii. Olimpijczyk z Soczi został sklasyfikowany na odległej 37. pozycji. Kolejne zawody PŚ odbędą się w piątek w fińskim Lahti.