Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Owsiak: Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP

Owsiak: Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP
Jerzy Owsiak poinformował dziś o swojej rezygnacji. (Fot. Twitter/@CichonAlicja)
'Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP' - poinformował szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Decyzja jest podyktowana wczorajszym atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Reklama

"Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP" - przekazał Owsiak w czasie dzisiejszej konferencji prasowej.

"Prezydent Adamowicz zbierał razem z nami, był razem z nami i będzie razem z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej" - dodał Jerzy Owsiak.

"Dziękuję wszystkim, którzy byli razem z nami, dziękuję za niezwykły finał, nie poddajemy się, fundacja się nie podda, ale jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie - pani Barbara Piela, bardzo mnie pani uraziła, poczułem się istotnie jak w Auschwitz, pani to zrobiła" - zakończył Owsiak, nawiązując do szkalującego jego i orkiestrę filmu animowanego nadanego przez TVP, autorstwa Barbary Pieli.

Jerzy Owsiak stwierdził, że w Polsce stopień krytyki rozszerzył się w sposób haniebny. "Zakrawa o język nazistowski, faszystowski, groźby" – skomentował.

Dodał, że po niedzielnej tragedii w Gdańsku czytał na swój temat negatywne teksty w mediach, które określił jako "prawicowe". Przywołał także komentarz "jednej z posłanek, która zasiada w Sejmie". Nawiązał w ten sposób do wpisu Krystyny Pawłowicz na Twitterze, w którym napisała, że Owsiak "wzbudza w ludziach negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy", "jest zakłamany lżąc na Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki". Dodała także, że "Owsiak musi odejść dla dobra sprawy i bezpieczeństwa innych".

"To jest ten tekst, który się sączy" – poinformował Owsiak.

"Usłyszałem w mediach, że policja zatrzymała dzisiaj osobę, która groziła śmiercią prezydentowi Poznania i Wrocławia. Do tej pory takie groźby były traktowane jako krytyka. Stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, faszystowski, o język gróźb (...) Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale już nie będę podejmował żadnych decyzji. (...) Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań" – podsumował Jerzy Owsiak.

Wczoraj wieczorem Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł dzień później.

 

  Komentarze


  • Lukas
   15 stycznia, 10:20

   Popełni największy życiowy błąd to on to wszystko stwożył to Jurek Owsiak jest orkiestrą to dzięki niemu ludzie potrafią się dzielić i jednoczyć i tak ma zostać "do końca świata i o jeden dzień dłużej" Sie ma !!!!!!!!!!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama