Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Otwarto pierwszy nowy obiekt zmagań olimpijskich w Tokio

Otwarto pierwszy nowy obiekt zmagań olimpijskich w Tokio
Hala może pomieścić 10 tysięcy kibiców. (Fot. Getty Images)
Na blisko 970 dni przed rozpoczęciem igrzysk w Tokio w 2020 r. oddano do użytku pierwszy nowy obiekt zmagań olimpijskich - arenę Musashino Forest Sport Plaza. Będą w niej rozgrywane zawody badmintona i szermierki w pięcioboju nowoczesnym.
Reklama

To pierwszy z ośmiu nowych, stałych obiektów olimpijskich przygotowanych specjalnie na igrzyska w 2020.

Hala może pomieścić 10 tysięcy kibiców. Podczas paraolimpiady będzie areną rywalizacji koszykarzy poruszających się na wózkach. W obiekcie jest także pływania i siłownia, które będą dostępne publicznie. Hala jest częściowo zasilana przez energię pozyskiwaną z baterii słonecznych.

Tokio gościć będzie olimpijczyków i paraolimpijczyków w 2020 roku na 39 arenach. 23 już istnieją, a niektóre z nich są modernizowane. Z 16 specjalnie wybudowanych osiem zostanie rozebranych po zakończeniu rywalizacji sportowców z całego świata.

To pierwszy znaczący postęp w przygotowaniach do igrzysk. Choć organizatorzy są chwaleni przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, to mają też problemy. Najpoważniejszym jest znaczny wzrost kosztów. Gdy cztery lata temu Tokio zostało wybrane gospodarzem największej sportowej imprezy na świecie, budżet szacowano na 6,6 mld dolarów. Obecne oblicza się, że igrzyska będą kosztować blisko dwa razy więcej.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama