Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Oszust zasiłkowy zgadza się na odpracowanie kary, "byle była lekka"

Oszust zasiłkowy zgadza się na odpracowanie kary, "byle była lekka"
O sprawie doniósł dzisiejszy dziennik "Metro". (Fot. "Metro"/screenshot)
Niepracujący od 30 lat oszust zasiłkowy zgodził się na karę w postaci pracy publicznej, 'pod warunkiem, że będzie ona lekka'. 64-letni Abdul Jalil, który zgromadził na koncie 86,5 tys. funtów, twierdził, że ma ich 'tylko 50'.
Reklama

Jalil przyjechał do Wielkiej Brytanii w 1969 roku, a od 1988 nie pracował.

“W 2012 roku, wypełniając wnioski o odnowienie zasiłków, skłamał w sprawie posiadanego majątku. Mężczyzna twierdził także, iż nie może pracować z przyczyn zdrowotnych, choć badanie wykazało, że jego jedynym problemem jest lekkie osłabienie prawego kolana” - wylicza “Metro”.

W 2008 Jalil zataił także posiadanie gotówki podczas składania wniosku o przyznanie £25 tys. pożyczki na wykupienie domu socjalnego. Cztery lata później zastawił nieruchomość za £148 tys. Część pieniędzy rozdał dzieciom, zostawiając dla siebie £86,5 tys.

“Rozprawa musiała zostać raz przełożona, ponieważ sąd nie dysponował tłumaczem z bengalskiego. Wczoraj, po rozmowie z adwokatem, mężczyzna przyznał się do niepoinformowania urzędu o zmianie swojej sytuacji majątkowej” - przekazał serwis.

Oskarżyciel zwrócił uwagę na fakt ogromnej rozbieżności między faktycznym stanem posiadania oskarżonego a deklarowanym.

“Pan Jalil korzystał z zasiłków od 1999 do 2017 roku. Sąd nie twierdzi, że oszukiwał od początku, ale 31 grudnia 2012 roku dostał do wypełnienia formularz po to, by upewnić się, że otrzymuje świadczenia w odpowiedniej wysokości” - argumentował prokurator Matthew Hardyman.

Jalil otrzymał wyrok 24 tygodni więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

“Zasiłki otrzymują w tym kraju osoby, które tego potrzebują. Są one wypłacane z publicznej kasy. Poprzez niepoinformowanie władz o zmianie sytuacji finansowej przez długi czas oszukiwałeś system, narażając budżet państwa na duże straty” - orzekła sędzia Sasha Wass, nakładając karę 120 godzin prac publicznych.

Obrońca skazanego zapewnił kuratorów sądowych, że jego klient jest gotowy odpracować karę, pod warunkiem, że “będzie to lekkie zajęcie”.

 

  Komentarze


  • Gabi
   23 sierpnia 2018, 15:42

   niemozliwe, ktos musial sie pomylic. Abdul na pewno swiadomie by tego nie zrobil, pewnie tłumacz nie przetlumaczyl czesci mowiacej o zgloszeniu wszelkich zmian sytuacji majątkowej. wkrotce okaze sie ze Pan A. nic zlego nie zrobil i dostanie zadoscuczynienie za niesluszne oskarzenia

  • Marczan
   23 sierpnia 2018, 16:22

   A mowia o polakach ze nie robimy i tylko bierzemy hehe

  • Gomez
   23 sierpnia 2018, 17:54

   Jeśli nie ma paszportu uk i został skazany nawet zaocznie na 2 lata to grozi mu deportacja . Ponieważ prawo uk mówi ze każdy emigrant skazany powyżej 12 miesięcy jest osoba o statusie deportacyjnej 🤪 A kiedy kogo deportują to jest inna sprawa i inna decyzja sądu 👀

  • Abdul
   23 sierpnia 2018, 18:04

   Przyjechał do UK w 69r a sprawa zostala odroczona bo nie było tłumacza hahaha

  • Rysiek
   23 sierpnia 2018, 18:55

   Masz rację Gabi. Przeproszą dadzą mieszkanie dzieciom plus kase na uniwersytet. Oraz jak ma jeszcze rodzine za granicą to oczywiście sprowadzą no i brytyjskie paszporty za friko dla wszystkich.

  • Londyn
   23 sierpnia 2018, 19:45

   Bo prawda taka że nasze szanowne mamy siedzą i benefity tylko pobierają. Znam rodzinę małżeństwo 2 córki. Zona Opiekuje się mężem bo się upasl do takiego stopnia że nie potrafi chodzić ani z łóżka się podnieść . Dostal cukrzycę..I co? Kasy w brud bo 2 córki więc benefit on chory więc kasa A że ona jest jego prawną opiekunką również bierze extra kasę. Do tego dom za free. Kiedyś się chwaliła że nie pracuje ale im tu dobrze bo w pl by tyle nie dostała. No kur....A!!!!!!!!!!!

  • Anglik
   23 sierpnia 2018, 20:39

   Przyjechal do Anglii w 1969 i potrzebowal tlumacza?
   Musi byc wyjatkowo odporny na wiedze.

  • Observdr
   24 sierpnia 2018, 08:45

   Teść lub ojcZym czytelnika

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama