Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ostre słowa pod adresem Facebooka. To "bankrut moralny"

Ostre słowa pod adresem Facebooka. To "bankrut moralny"
Zdaniem prezesa Facebooka, wprowadzenie opóźnień w transmisji skutkowałoby niezadowoleniem wśród użytkowników. (Fot. Getty Images)
Nowozelandzki komisarz ds. prywatności John Edwards po marcowym zamachu w Christchurch oskarżył platformy internetowe o unikanie odpowiedzialności za szkody wyrządzone z ich udziałem. Facebooka nazwał 'moralnym bankrutem i kłamcą' - podał dziennik 'Guardian'.
Reklama

Na swoim prywatnym koncie na Twitterze Edwards napisał, że "Facebookowi nie można ufać". Dodał, że "to patologiczni kłamcy, którzy wspomagali ludobójstwo w Birmie i umożliwili osłabianie demokratycznych instytucji przez obce państwa".

"Pozwalają na transmisję na żywo samobójstw, gwałtów i morderstw, umożliwiają reklamodawcom kierowanie reklam do osób nienawidzących Żydów i innych segmentów rynku definiowanych w oparciu o nienawiść, a na końcu uciekają od odpowiedzialności za jakiekolwiek treści i wyrządzone szkody" - stwierdził nowozelandzki komisarz ds. prywatności.

"Guardian" donosi, że urzędnik po pewnym czasie usunął swoje wpisy, przyznając, że były "toksyczne" i spowodowały poruszenie wśród odbiorców.

W zamachu na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii zginęło 50 osób. (Fot. Getty Images)

Później wyjaśnił, iż tweety były reakcją na wywiad, jakiego prezes Facebooka Mark Zuckerberg udzielił stacji ABC News. Zdaniem Edwardsa, nie zadeklarował tam żadnych zmian w technologii transmisji treści na żywo poprzez Facebooka, np. wprowadzenia opóźnień w nadawaniu pozwalających na wychwycenie treści łamiących regulamin przez moderatorów.

Zuckerberg w wywiadzie argumentował, iż zdarzenia takie jak transmisja działań zamachowca z Christchurch z użyciem Facebooka to rezultat celowego działania, a nie źle skonstruowanej technologii. Zdaniem prezesa Facebooka, wprowadzenie opóźnień w transmisji skutkowałoby niezadowoleniem wśród użytkowników, którzy z transmisji na żywo korzystają do relacjonowania swoich "urodzin bądź grupowych spotkań".

Edwards w rozmowie z nowozelandzką rozgłośnią radiową RNZ ocenił, że wypowiedzi Zuckerberga są "obłudne", a firma odmówiła mu informacji na temat tego, jak wiele morderstw, samobójstw i napaści seksualnych transmitowano z użyciem modułu wideo na żywo na Facebooku. Jak podkreślił urzędnik, "to technologia, która może wywołać wiele szkód".

Do zamachu na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii doszło 15 marca. Sprawca, który zabił 50 osób, transmitował swoje działania na żywo na Facebooku. Platforma usunęła nagranie i konto zamachowca dopiero po otrzymaniu informacji na ten temat od miejscowej policji, wideo zostało jednak powielone i szybko rozpowszechniło się w internecie.

 

  Komentarze


  • Przemko
   9 kwietnia, 18:16

   Bardzo mnie to cieszy. A taki postępowy, teczowy, tolerancki był Aaron zuckenberg. Lol. Za mało się starałes aaronku.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama