Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ostatnie godziny na rejestrację do wyborów lokalnych w UK

Ostatnie godziny na rejestrację do wyborów lokalnych w UK
Najbliższe wybory lokalne w UK odbędą się 3 maja 2018 roku. (Fot. Getty Images)
Jeszcze tylko do jutra mogą rejestrować się osoby, które chcą zagłosować w wyborach lokalnych w UK. Polacy, podobnie jak pozostali obywatele krajów unijnych, mają prawo do wybierania swoich radnych.
Reklama

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii 3 maja (czwartek) wybierać będą ponad 4 300 radnych. Termin rejestracji na listę wyborców upływa jutro, czyli 17 kwietnia. Osoby, które chcą zagłosować korzystając z poczty, mogą zgłosić taką chęć do godziny 17:00, 18 kwietnia 2018 roku włącznie.

Bez wpisania się na listy wyborcze nie można oddać swojego głosu. Rejestracji można dokonać na stronie: https://www.gov.uk/register-to-vote. Proces zajmuje zaledwie kilka minut.

3 maja lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 22:00. Głosujący w Swindon, Gosport, Woking, Bromley i Watford przychodząc do lokali wyborczych będą musieli wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem, potrzebne więc będą paszporty lub brytyjskie prawo jazdy.

Jeśli czyjeś nazwisko znajduje się na liście wyborców, nie musi ponownie się rejestrować. Aby sprawdzić, czy ktoś jest już zarejestrowany, może to zrobić za pomocą witryny Yourvotematters.co.uk i skontaktować się z lokalnym biurem wyborczym.

Najbliższe wybory mogą być ostatnią okazją dla Europejczyków, aby wywrzeć wpływ na samorząd w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, jak wyglądać będą uprawnienia imigrantów z Europy po Brexicie, czyli po marcu 2019 roku.

Kabiny do głosowania w niektórych lokalach wyborczych już są gotowe. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Andi
   16 kwietnia, 23:05

   Cisza? "Anglicy" nie komentują?czyzby ich to nie obchodziło? Gdzie czytelnik? Gdzie THC? Za trudne? Haha

  • Prawdziwy Polak
   17 kwietnia, 09:52

   Kundel czytelnik trolluje tylko w postach o brexicie. Przeciez ta miernota nie ma pojecia o glosowaniu tutaj :)

  • Kat
   17 kwietnia, 11:16

   Ej wy dwaj z gory
   Dajcie mi swoje adresy prosze
   Nie chce mi sie po ip szukac
   Obiecuje ze ulze waszemu cierpieniu!!!

  • Do kat
   17 kwietnia, 12:05

   Nastepny internetowy napinacz....zluzuj majty kolo

  • Rasizm
   17 kwietnia, 12:26

   W Hull doszło do ataku na Polaka - w Orchard Park grupa 20 uzbrojonych mężczyzn dotkliwie pobiła naszego rodaka. Napaść miała miejsce w minioną niedzielę, około godziny 19:30.

   Polak wraz z trójką innych imigrantów pochodzących z krajów Europy Wschodniej całkiem spokojnie szedł przez Orchard Park w kierunku przystanku autobusowego. Właśnie wtedy zauważył ich liczący 20 osób "uzbrojony gang" okolicznych bandziorów, jak czytamy w relacji na łamach serwisu "Hull Daily Mail".

  • THC
   17 kwietnia, 13:17

   My Brytyjczycy nie musismy sie rejestrowac, zeby glosowac. Paszport jest? Jest! Spakowani? hue hue hue

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2018
  GBP 4.835 złEUR 4.316 złUSD 3.716 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama