Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Organizatorzy festiwalu w Glastonbury apelują do rządu o pomoc finansową

Organizatorzy festiwalu w Glastonbury apelują do rządu o pomoc finansową
Festiwal w Glastonbury to jedno z największym wydarzeń muzycznych na świecie, na które co roku przyjeżdża ponad 200 tys. turystów. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy słynnego festiwalu muzycznego w Glastonbury publicznie zaapelowali do rządu o pomoc finansową, wskazując, że dalsza organizacja tej znanej na całym świecie imprezy muzycznej jest zagrożona, a festiwal w 2021 r. w ogóle może się nie odbyć. 
Reklama
Reklama

Słynne "Glasto" to jeden z największych na świecie festiwali muzycznych odbywający się w pobliżu wsi Pilton w hrabstwie Somerset w Anglii. Podczas festiwalu odbywają się koncerty zespołów i wykonawców z gatunków szeroko pojętego rocka oraz muzyki alternatywnej. Ponadto organizowane są wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe, pokazy tańca oraz inne imprezy towarzyszące. Pierwsza edycja odbyła się 19 września 1970 roku.

Organizatorzy festiwalu - Emily Eavis i jej ojciec Michael Eavis - wciąż mają nadzieję, że w czerwcu przyszłego roku impreza się odbędzie. W tym roku została odwołana, co zbiegło się w czasie z jej 50-leciem.

Sprawa się komplikuje, ponieważ setki pracowników zaangażowanych w organizację festiwalu powinni już rozpocząć pracę. Wciąż jednak nie wiadomo, czy wydarzenie nie zostanie odwołane, a tego rodzaju niepewność może poskutkować gigantycznymi stratami finansowymi.

Wyjątkowa atmosfera festiwalu przyciąga nie tylko miłośników muzyki. (Fot. Wikimedia)

Rodzina Eavisów poprosiła publicznie rząd, aby udzielił jej niezbędnego wsparcia finansowego, choćby w postaci ubezpieczenia na wypadek kolejnego lockdownu.

"Normalnie o tej porze rozpoczynamy cykl planowania. Najlepszym rozwiązaniem byłoby to, aby rząd wsparł nas finansowo, jeśli po raz kolejny będziemy zmuszni do odwołania festiwalu, po tym, gdy już mamy etap przygotowań za sobą" - przekazała 41-letnia Emily Eavis w "The Sunday Times".

"Jeśli rząd weźmie na siebie część ryzyka i zaoferuje bezpośrednie wsparcie, każdemu da to możliwość bezpiecznego rozpoczęcia przygotowań do letnich wydarzeń, ze świadomością, że w razie czego dostępne jest wsparcie" - dodała.

Jej publiczny apel nie przeszedł bez echa i w dniu jego opublikowania do sprawy odniosło się ministerstwo cyfryzacji, kultury, mediów i sportu. Minister przekazał, że zdaje sobie sprawę, iż jest to wyjątkowo trudny czas dla pracowników związanych z organizacją wydarzeń. Zapewnił, że rząd przekazał już miliard funtów w pomoc kulturze, a w najbliższym czasie zaoferuje kolejne 400 mln funtów. Nie podano jednak żadnych konkretnych decyzji.

Czytaj więcej:

Kołobrzeg: Sunrise Festival 2020 przełożony na przyszły rok

Oktoberfest odwołany. "W tym roku nic nie jest normalne"

Notting Hill Carnival odwołany z powodu koronawirusa

Telewizja BBC stworzy specjalny kanał poświęcony festiwalowi Glastonbury

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 29.03.2024
    GBP 5.0300 złEUR 4.3009 złUSD 3.9886 złCHF 4.4250 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama