Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Organizacja charytatywna alarmuje: W UK jest coraz więcej bezdomnych

Organizacja charytatywna alarmuje: W UK jest coraz więcej bezdomnych
Bezdomność jest coraz większym problemem w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Do 2041 roku liczba bezdomnych w Wielkiej Brytanii może się podwoić - ostrzegła organizacja charytatywna Crisis. Oznacza to, że bez dachu nad głową znajdzie się nawet 575 tys. osób.
Reklama

„Jeśli rząd nie podejmie natychmiastowych działań, to za ćwierć wieku na ulicach Wielkiej Brytanii zmuszonych będzie żyć dwa razy tyle osób co dzisiaj” - konkludują autorzy raportu opracowanego z okazji 50-lecia istnienia Crisis.

Według naukowców z Heriot-Watt University, w ciągu ostatnich 5 lat liczba bezdomnych rodzin wzrosła o jedną trzecią. Większość z nich - 68,3 tys. - zmuszona była szukać pomocy u znajomych, sypiając na cudzych kanapach.

W najbliższych latach naukowcy spodziewają się znacznego wzrostu liczby osób umieszczanych w awaryjnych lokalach typu pensjonaty – z 19,3 tys. do 117,5 tys. W związku z tym Crisis zaapelował do rządu między innymi o położenie nacisku na budowanie większej liczby tanich mieszkań.

„Konieczne jest jak najszybsze wypracowania strategii rozwiązania tego problemu. Z właściwym wsparciem w odpowiednim czasie można ten proces odwrócić. Razem możemy znaleźć odpowiedzi i sprawić, że rządzący nas wysłuchają” - podkreślił prezes Crisis Jon Sparkes.

Jess Phillips, posłanka Partii Pracy z regionu Birmingham Yardley, przyznała, że na co dzień styka się z tym problemem w swojej pracy.

„Rząd musi się obudzić. System się wali. Bez większej liczby mieszkań socjalnych, dobrej jakości lokali zastępczych oraz inwestycji we wspieranie bezdomnych, problem jeszcze się pogłębi” - ostrzega.

Według Jima McMahona, posła z tej samej partii na region Oldham West i Royton, do kryzysu przyczynia się rząd.

„Cięcia zasiłków socjalnych oraz wsparcia w zakresie mieszkalnictwa uczyniły złą sytuację tragiczną” - przekonuje.

Według autorów raportu, problem będzie bardziej widoczny w Anglii niż na przykład w Szkocji, a najbardziej odczuje go Londyn. Według prognozy, w stolicy żyć będzie połowa wszystkich angielskich bezdomnych.

 

  Komentarze


  • Aha
   10 sierpnia 2017, 17:57

   Bezdomny za godzinę stania pod metrem potrafi nawet 50f wytargowac?!do tego jeszcze mieszkanie mu dać!w złym kierunku to idzie.nie opłaca się już pracować tylko kłamać i oszukiwać!

  • Do Aha
   10 sierpnia 2017, 19:14

   Cos w tym jest.Pracujac uczciwie w sklepie, restauracji, kawiarni, przy opiece nad osobami starszymi czy jako fryzjer, kelner itd.itp zarabiasz najnizsza krajowa, nie wazne czy w Londynie czy poza, placa malo, a musisz zaplacic od tego podatek, dojazdy do pracy, pokoj i zostajesz na zero tak naprawde a często pracujac duzo, ciezko czy za darmo po godzinach (sprzatanie po zamknieciu lokali itd.)A bezdomny?Uzbiera wiecej niz Ty zarobisz, dostanie jedzenie czy picie, tylko kto z Was chialby zyc na ulicy?W deszczu, zimnie, chlodzie, byc okradany, bity,,A podejrzewam, ze characz tez musza płacić

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama