Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Orban ostrzega przed "Stanami Zjednoczonymi Europy"

Orban ostrzega przed
Premier Węgier wyraził nadzieję, że projekt całkowitej integracji krajów członkowskich nie dojdzie do skutku. (Fot. Thinkstock)
Premier Węgier Viktor Orban ostrzegł przed 'Stanami Zjednoczonymi Europy', twierdząc, że gdyby one powstały, Europa stałaby się kontynentem imigranckim, a wraz z nią Węgry. Mówił o tym na uroczystości w Węgierskiej Akademii Nauk.
Reklama

Według Orbana, dają się zauważyć dążenia do ograniczenia praw państw członkowskich i stworzenia "Stanów Zjednoczonych Europy”.

"Przez to, że Komisja Europejska ujawnia swój otwarcie polityczny charakter, zrezygnowała z neutralności, to zaś prowadzi do niszczenia współpracy wewnątrz UE, gdyż instytucjonalizuje podwójne standardy: zawsze z korzyścią dla większych i ze stratą dla słabszych" – oświadczył Orban, podkreślając, że obalanie zasady, iż KE jest strażnikiem traktatów, wstrząsa fundamentami systemu instytucji unijnych.

Orban podał kilka przykładów świadczących jego zdaniem o odstępowaniu od kary w przypadku większych państw członkowskich, np. sytuację, gdy szef KE Jean-Claude Juncker uzasadnił rezygnację z sankcji wobec Francji w związku z deficytem budżetowym tym, że "Francja to Francja”. Orban wspomniał też, że instytucje unijne nie czuły się w obowiązku zabrać głosu, gdy najważniejsze prawo obywatelskie w Austrii dotknęła "poważna katastrofa”, gdyż nie zdołano ustalić wyników wyborów prezydenckich. Chodzi o wybory z 2016 r., gdy unieważniono II turę wyborów i trzeba je było powtórzyć.

Tymczasem "o Polsce i Węgrzech organy unijne co miesiąc uchwalają rezolucje”, na przykład w związku ze stanem praworządności – zauważył Orban.

Kilka dni temu swój sprzeciw wobec dalszej integracji UE wyraził m.in. szef holenderskiego parlamentu Mark Rutte.

 

  Komentarze


  • Nick
   7 marca, 18:05

   Chłop madrze gada, polać mu!

   Unia dąży do podporządkowania Europy Niemcom i Francuzom!. To co się nie udało Hitlerowi, prawie się udaje Merkelowej....

  • Vistula
   7 marca, 18:58

   Schroeder kiedys powiedzial, ze zdobedzie Polske bez militarnych dzialan. To co zrobiono w tym kierunku, za rzadu obecnie najpotezniejszego z najbardziej leniwych, to zdaje sie wlasnie do tego mialo prowadzic - wyprzedaz wszystkiego co panstwowe, za grosze, obojetnie czy przynosi zysk czy nie, proba sprzedazy lasow I zasobow naturalnych, oddanie 80% mediow w rece niemieckie, niszczenie lokalnego handlu I sterowanie gospodarka tak, zeby ludzie za chlebem jezdzili za granice. Gdzie? M. in. do Niemiec, bo tam najblizej. A w Niemczech ciagle obowiazuje prawo Hitlera znoszace polska mniejszosc.

  • Czytelnik anonimowy
   7 marca, 20:07

   Ciekawy artykuł.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama