Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Opłaty za reklamówki już niedługo we wszystkich sklepach

Opłaty za reklamówki już niedługo we wszystkich sklepach
Na Wyspach zużywa się coraz mniej reklamówek. (Fot. Getty Images)
Wprowadzenie opłaty 5p za reklamówki we wszystkich sklepach w Anglii to kolejny krok w kierunku rządowej walki z zanieczyszczeniem środowiska. Obecnie angielskie przepisy dotyczą tylko sieci zatrudniających ponad 250 osób.
Reklama

Według 25-letniego Environment Plan, który ma zostać opublikowany już jutro, nakaz pobierania opłat za reklamówki ma być rozszerzony na wszystkie sklepy na terenie Anglii.

Premier Theresa May podkreśliła, że będzie zachęcać swój rząd do walki z “rozrzutnym” wykorzystywaniem zasobów naturalnych. Minister środowiska przypomniał natomiast, że odkąd wprowadzono opłatę za plastikowe torby w supermarketach, ich użycie spadło prawie o 90%.

“Mój rząd wierzy w korzystanie ze sprawdzonych sposobów i zwalczanie marnotrawienia zasobów – niezależnie od tego, czy są to pieniądze publiczne, czy środowisko naturalne. Chcemy w ten sposób podkreślić nasze starania, aby to pokolenie było pierwszym, które pozostawia po sobie środowisko w lepszym stanie, niż je zastało" – zauważył rzecznik Theresy May.

W ubiegłym tygodniu premier poinformowała o przyznaniu £5,7 mln na stworzenie Northern Forest. Szeroki na 200 km las umiejscowiony będzie wzdłuż M62 i stanie się domem dla tysięcy zwierząt, włączając w to zagrożone gatunki takie jak czerwone wiewiórki, ptaki czy nietoperze.

Opłaty za reklamówki obowiązuje od 2011 roku w Walii, od 2013 w Irlandii Północnej, a od 2014 - w Szkocji. Anglia wprowadziła je 5 października 2015 roku.

 

  Komentarze


  • M
   10 stycznia, 18:08

   No i kasa sie kreci!
   NIech jeszcze zrobia oplaty za oddychanie w zonie o mniejszym zanieczyszczeniu!

  • Romek Kubica
   10 stycznia, 18:13

   Co ma wspólnego moja plastikowa torba z ich lasem bo nie kumam.. Niedługo papier toaletowy zakażą tylko dupomyjki zostaną..

  • Willys
   10 stycznia, 19:14

   Romek Kubica z tym papierem to maz racje.w koncu muzulmanie przejmuja ten kraj powoli.a wiadomo ze oni papieru nie uzywaja

  • THC
   10 stycznia, 20:31

   Bardzo dobrze! :D

  • Master
   11 stycznia, 03:44

   Do po..ba THC.Są jeszcze wolne,za free turnusy wypoczynkowe w sanatorium w Tworkach.Solarium czyli elektrowstrząsy są całkowicie za darmo.Walnij się w beret albo w ścianę,,głową.I proś,Boga,,o ile jest,,aby pomogło.Tylko nie szczekaj bo i tak karawana idzie dalej!!!Zawsze w naszym życiu są tanie kundle!!Olać ich na ciepło!!

  • Porażka
   11 stycznia, 07:48

   ... 5,7 mln na las ! A co z pieniędzmi na NHS , tamtejsze wiewiórki tez maja lipę ;D Uk to nie kraj Uk to stan umysłu .

  • Lukasz
   11 stycznia, 10:35

   Oplata za reklamowki to po prostu kolejny podatek ladnie ubrany i sprzedany obywatelom jako " ekologiczna oplata"
   A ten las to jak myslicie po co jest? Po to zeby za rok czy dwa rzad wprowadzil kolejna oplate ( czytaj podatek np od papiery toalteowego ) na "utrzymanie" tego lasu.

   do THC czlowieku jak ci sie lekarstwa skonczyly to zglos sie do lekarza po recepte bo tak slabo trolujesz ze az mi cie zal.

  • THC
   11 stycznia, 13:21

   Trzeba dbac o srodowisko. Sprzatajmy swiat! I zostana tylko plastikowe wary blond dzesuki. hue hue hue

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama