Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Opera i film o Polkach z Londynu w świetle Brexitu

Opera i film o Polkach z Londynu w świetle Brexitu
Kobiety z grupy Poles Connect oraz ich dzieci. (Fot. Poles Connect)
Na oczach londyńczyków powstaje niezwykły projekt o Polakach w obliczu Brexitu. Opera oraz film 'All The Time Uphill' ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Seth Pimlott, wielokrotnie nagradzany artysta, absolwent Royal College of Art oraz Bartlett School of Architecture.
Reklama

Mieszkńcy Londynu będą mogli śledzić losy polskich imigrantów. Seth Pimlott tworzy operę oraz film na podstawie oryginalnego scenariusza przy współpracy z polską diasporą z londyńskiej dzielnicy Lambeth.

Film powstały w oparciu o współpracę, inspirujący oraz stanowiący odpowiedź na wpływ Brexitu na społeczności imigrantów z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii, będzie miał swoją premierę w elitarnej galerii Gasworks.

Obraz powstawał przez 9 miesięcy we współpracy z kilkoma pokoleniami polskich kobiet. "Ciągle pod górę" opowiada historię kreatywności i hartu ducha młodej Polki wychowującej dziecko w obcym kraju w chwili, gdy z powodu Brexitu jej przyszłość jest niepewna. Pokazuje także skomplikowane relacje między rodzicami-imigrantami a ich wychowywanymi w Wielkiej Brytanii dziećmi. W operze podkreślony będzie też wkład, który polscy imigranci wnoszą w życie Londynu, a zwłaszcza szczególna rola Polek.

To innowacyjne podejście do kwestii dotyczących tożsamości, integracji i tego, co to znaczy uczynić Wielką Brytanię swoim domem, było wspierane przez organizację Arts Council England oraz fundację Golsoncott.

Pimlott współpracował z Poles Connect, organizacją społeczną prowadzoną przez Polki i dla Polek. Podczas warsztatów opowiadały one sobie własne życiorysy, historie rodzinne oraz fakty z historii Polski. To właśnie te spotkania stały się podstawą opery.

Rolę matki ma zagrać Małgorzata Ścisłowicz, znana między innymi z filmu "Butterfly Kisses", który zdobył nagrodę Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Reszta ról także została już obsadzona.

Artystom brakuje jednak funduszy na ostatnie szlify projektu. Proszą więc o wsparcie. Powstanie pierwszej w historii opery o polskich imigrantkach w Londynie możne wesprzeć finansowo poprzez stronę Crowdfunder.

Do dziś (4 grudnia 2017 roku) twórcy uzbierali 5 560 funtów, a ich ambicją jest suma 6,5 tysiąca funtów.

 

  Komentarze


  • THC
   4 grudnia 2017, 13:23

   Na zdjeciu powyzej, mozemy zobaczyc jak wygladaja mamusie udajace samotne razem z benefitami. hue hue hue Spakowani?

  • Zizi
   4 grudnia 2017, 13:55

   Twoja stara THC jest pakowana codziennie przez grupe ludzi o kolorze skory hebanowej :)nie nudz juz bo smierdzi

  • Marian Wasaty
   4 grudnia 2017, 14:45

   THC przestan marszczyc skóre buhaha

  • Ziomek
   4 grudnia 2017, 15:15

   Oczywiscie "opera" dla brytyjskich gospodyn domowych przedstawiajaca obraz polek: kazda polka ma jedno albo wiecej dzieci. Brytyjskie gospodynie domowe beda bardzo zadowolone ze nadchodzi brexit bo przeciez kazda polka wg tej "opery" przyjezdza do UK zeby rodzic dzieci ii zyc z zasilkow. Skoro jest to "scenariusz przy współpracy z polską diasporą z londyńskiej dzielnicy Lambeth" to dzieci powinny byc w wiekszosci kolorowe a nie rasy bialej.

  • Klasycznachujoza
   5 grudnia 2017, 05:21

   Te lochy wyglądają,jak beneficiary z Mitcham,co to tylko f... you i marlboro po angielsku,a nawet minuty w życiu nie przepracowały i tylko rozród zarobkowy planują.nadmienię,że pacholęcia,które niechętnie kroczą prowadzone przez owe lochy do szkoły(edukacja w tym przypadku to nonsens),wyróżniają się zaniżonym IQ,podobnie jak ich czarni i pastowani koledzy.

  • THC
   5 grudnia 2017, 07:59

   @Klasycznachujoza: trafiles w 10.

  • KA
   6 grudnia 2017, 09:54

   Jesteście żałośni!!!! Posłuchajcie się!! Jak wam sie tak nie podoba tutaj to wracajcie do własnego kraju. Jest to każdego indywidualna sprawa co robi i szczególnie ile ma dzieci!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama