On-point Swiatek breezes into Indian Wells 3rd round

Iga Świątek w znakomity sposób rozpoczęła zmagania w turnieju WTA na kortach Indian Wells. (Fot. Matthew Stockman/Getty Images)
The 21-year-old from Warsaw barely put a foot wrong as she got her bid for a rare Indian Wells title repeat off to a sizzling start on Saturday with a 6-0, 6-1 victory over 56th-ranked American Claire Liu.

Broniąca tytułu liderka światowego rankingu w pierwszej rundzie miała wolny los. O 1/16 finału walczyła z 56. zestawieniu WTA Liu. 22-letnia Amerykanka na otwarcie pokonała Słowaczkę Annę-Karolinę Schmiedlovą 7:6 (7-5), 6:3.

Z Liu 21-letnia raszynianka zmierzyła się już w kwalifikacjach imprezy WTA w Adelajdzie w 2019 roku i wygrała w trzech setach.

W sobotnim starciu Polka dość sprawnie wygrała pierwszego gema, by następnie po zaciętej walce przełamać rywalkę. Niekorzystny rezultat już na początku zdeprymował Amerykankę, która w premierowej odsłonie nie była w stanie wygrać ani jednego gema.

Drugi set miał taki sam przebieg. Świątek szybko przełamała Liu, która nie mogła znaleźć sposobu, by zatrzymać wyżej notowaną przeciwniczkę. Dopiero w końcówce, po serii długich wymian zdołała utrzymać podanie i wygrać pierwszego w tym spotkaniu gema. Już w kolejnym raszynianka przypieczętowała jednak pewne zwycięstwo.

Jutro o awans do 4. rundy (1/8 finału) Świątek powalczy z Biancą Andreescu. Talent rok starszej od Polki Kanadyjki objawił się w 2019 roku, kiedy wygrała nie tylko w Indian Wells, ale też wielkoszlemowe zmagania w US Open. Po tym sukcesie pochodząca z Mississaugi tenisistka dotarła do czwartego miejsca na liście WTA.

Wczoraj w drugiej rundzie grała też Magda Linette. Rozstawiona z "20" Polka przegrała z niżej obecnie notowaną Brytyjką Emmą Raducanu 6:7 (3-7), 2:6. Z kolei Magdalena Fręch przegrała dzisiaj z rozstawioną z "czwórką" tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 6:4, 4:6, 1:6 i odpadła w drugiej rundzie turnieju.