Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Only British passport holders can apply for Brexit border force jobs

Only British passport holders can apply for Brexit border force jobs
Brytyjczycy szykują się do Brexitu, w Irlandii Północnej zatrudniają strażników granicznych tylko z brytyjskim paszportem. (Fot. Getty Images)
ONLY British passport holders are permitted to apply for new Border Force jobs being created in Northern Ireland in preparation for Brexit. The British government is advertising hundreds of new Border Force roles ahead of the UK leaving the European Union.
Advertisement
News available in Polish

Masowe zatrudnienie na granicach Irlandii Północnej spowodowane jest Brexitem i wzmożonymi kontrolami granicznymi po opuszczeniu Unii.

Wśród aktualnie ogłaszanych w internecie stanowisk 21 znajduje się w Belfaście – podaje serwis www.irishnews.com. O żadną z prac w UK Borders nie może ubiegać się kandydat, który ma tylko irlandzki paszport. Zatrudnieni zarabiać będą od 20 000 do 27 000 funtów na rok.

Brytyjski paszport jest niezbędny, aby pracować w straży granicznej w Irlandii Północnej. (Fot. Getty Images)

Choć brytyjski rząd broni się przed tym jak może, po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znowu będzie musiała powstać jakaś forma granicy pomiędzy Irlandią i Irlandią Północną.

Oferty pracy w straży granicznej świadczą o tym, że Brytyjczycy chcą być na taką ewentualność gotowi.

Zgodnie z porozumieniem pokojowym z Wielkiego Piątku, czyli porozumieniem zmierzającym do rozwiązania konfliktu w Irlandii Północnej, przyjęte 10 kwietnia 1998 przez rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii – osoby urodzone w Irlandii Północnej mogą wybrać brytyjskie obywatelstwo, irlandzkie albo oba. Jedna czwarta mieszkańców regionu posiada tylko paszporty irlandzkie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych otrzymało dodatkowe 395 milionów funtów na przygotowania do Brexitu w latach 2018 i 2019. Do końca 2020 roku resort zatrudni na granicach dodatkowo 1 300 pracowników, głównie do pracy w portach i na lotniskach.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement