Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczyków nie stać na ogrzewanie

Brytyjczyków nie stać na ogrzewanie
Spadające temperatury powietrza nie sa dobrą nowiną dla wielu brytyjskich rodzin... (Fot. Thinkstock)
Ponad milion rodzin w Wielkiej Brytanii nie będzie stać tej zimy na ogrzewanie mieszkań - wynika z badania opublikowanego dzisiaj przez National Energy Action.
Reklama

Organizacja ujawniła, że 3 na 10 Brytyjczyków boi się włączać ogrzewanie ze strachu przed wysokimi rachunkami. Rodzinom tym brakuje każdego miesiąca średnio £778 na pokrycie podstawowych potrzeb.

“Nasz nowy raport ukazuje, jak trudne wybory będą stały nadchodzącej zimy przed milionem rodzin. Nie mówimy tu o zaoszczędzeniu na kilku luksusach, lecz o domach, w których ogrzewanie nie jest włączane przez całą zimę, a dzieci jedzą tylko jeden posiłek dziennie” - informuje Peter Smith, dyrektor badań w NEA.

W przeprowadzonej wcześniej ankiecie Solarplicity 32% osób przyznało, że będzie miało trudności z opłaceniem rachunków tej zimy, a kolejne 43%, że zastanowi się 2 razy, zanim uruchomi grzejnik.

16% respondentów wydaje na ogrzewanie 10% miesięcznych dochodów – co jest oficjalnym progiem tak zwanego “ubóstwa opałowego”.

"Badanie Solarplicity wykazało, że 40% z tych osób nigdy nie zwróciło się o poradę do pracowników opieki społecznej. Ważne jest, aby biedniejsi ludzie nie wstydzili się szukać pomocy, która jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Mieszkanie w zimnie może prowadzić do chorób układu krążenia oraz tworzenia się wilgoci, prowadzącej do problemów z oddychaniem. W Wielkiej Brytanii w 2017 roku takie sytuacje są niedopuszczalne” - twierdzi Emma Bridge, prezes Community Energy England.

Tymczasem naukowcy z londyńskiego UCL oszacowali, że co trzecia brytyjska rodzina nie tylko nigdy nie zmieniła dostawcy energii, ale nawet nie ma świadomości o korzyściach wynikających z takiego rozwiązania. Oszczędności, jakie można poczynić na takiej zmianie, mogą wynieść nawet kilkaset funtów rocznie.

 

  Komentarze


  • Nieczytelny
   17 listopada 2017, 19:10

   Ale na take away-e i iphona starcza

  • THC
   18 listopada 2017, 00:48

   Nie mam kasy to nie place i nic mi nie zrobia

  • Zabulka
   18 listopada 2017, 09:56

   Jak sie pracuje to i ogrzewanie sie ma .....😁

  • THC
   18 listopada 2017, 14:31

   Tylko patoli, reszta Brytyjczykow ma sie bardzo dobrze. To w polskich domach zakrecaja, bo wynajmujcy maja rachunki wliczone, zeby nie doplacac z wlasnej kieszeni. Co za plebs.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama