Oficjalnie: Sergio Aguero piłkarzem Barcelony

33-letni Aguero (po prawej) podpisał z "Dumą Katalonii" dwuletnią umowę z klauzulą wykupu w wysokości 100 milionów euro. (Fot. Getty Images)
Sergio Aguero od 1 lipca będzie piłkarzem Barcelony - potwierdził wczoraj klub z Camp Nou. Wraz z końcem obecnego sezonu wygasa kontrakt Argentyńczyka z Manchesterem City.

Doświadczony zawodnik, 97-krotny reprezentant Argentyny, podpisał z "Dumą Katalonii" dwuletnią umowę z klauzulą wykupu w wysokości 100 milionów euro.

Oczekuje się, że będzie jednym z wielu nowych piłkarzy tego lata w Barcelonie, która zajęła dopiero trzecie miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie.

"Kun" Aguero, który 2 czerwca skończy 33 lata, występował w Manchesterze City od 2011 roku, wcześniej był zawodnikiem Atletico Madryt. W barwach "The Citizens" został najlepszym strzelcem w historii klubu, łącznie zdobył 260 bramek.

Wywalczył pięciokrotnie mistrzostwo Anglii, raz Puchar Anglii, sześciokrotnie Puchar Ligi i trzykrotnie Tarczę Wspólnoty (angielski odpowiednik Superpucharu).

W miniony weekend Manchester City przegrał w finale Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn 0:1.

Suarez zostaje w Atletico. "Powitali mnie z otwartymi ramionami"

Prezes Barcelony: "Nie przeprosimy za Superligę"