Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Oettinger: Niemcy powinny wpłacić 3-3,5 mld euro więcej do kolejnego budżetu UE

Oettinger: Niemcy powinny wpłacić 3-3,5 mld euro więcej do kolejnego budżetu UE
Budżet UE wymaga dofinansowania przez Brexit. (Fot. Thinkstock)
Unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger przekazał wczoraj niemieckiemu dziennikowi 'Bild', że oczekiwałby od Niemiec wpłaty co najmniej 3-3,5 mld euro więcej w ramach przyszłej perspektywy finansowej UE.
Reklama

"Przed Europą stoją nowe zadania, np. ochrona granic zewnętrznych czy walka z terroryzmem. Na to UE potrzebuje też więcej pieniędzy. Dzięki dodatkowej kwocie przynajmniej 3-3,5 mld euro od Niemiec moglibyśmy zapełnić lukę pozostawioną przez Brexit i sfinansować dodatkowe zadania. Na głowę byłoby to ok. 10 eurocentów dziennie więcej niż teraz" - powiedział Oettinger w krótkim wywiadzie dla "Bilda".

Oettinger ma przedstawić projekt nowego wieloletniego budżetu dla UE na kolejne lata na początku maja.

W środę Komisja Europejska zaprezentowała dokument przedstawiający różne warianty budżetu UE, który ma umożliwić realizację priorytetów po 2020 roku. Według niej dokument miałby być podstawą do dyskusji na nieformalnym szczycie unijnej "27" w przyszłym tygodniu.

KE chce m.in., by szefowie państw i rządów dokładnie przeanalizowali, jakie działania finansowane ze wspólnej kasy mają być realizowane na poziomie UE. Na przykład zapewnienie lepszej ochrony granic zewnętrznych UE według wyliczeń KE kosztowałoby 20-25 mld euro w ciągu siedmiu lat, a nawet do 150 mld euro, jeśli UE miałaby mieć w pełni rozwinięty system zarządzania granicami.

 

  Komentarze


  • Zywiec
   17 lutego, 22:23

   Ruska propaganda. Niemcy sprzedadza Merolki do Brexitlandu i kaska bedzie. Po co ta panika? Niemcy sa zdecydowanie lepszymi gospodarzami niz angole. Ci drudzy zdaja sie byc tylko dobrzy w gadce. Kręcą i kombinuja wprost proporcjonalnie to tego jak smieja sie wszystkim w twarz. Jednak prawda i tak wyjdzie na jaw. Skonczyly sie czasy imperium, skoncza i czasy wielkiej brytani i funta szterlinga.

  • Nill
   18 lutego, 03:01

   Zywiec a zastanawiales sie co bedzie jak Niemcy replace ta kase? To oni beda dzielic not zostanie a kto nie, nie wiem w jakim swiecie zyjesz ale jak bedzie niedobor reality czyli jej brak w bankach waluta idzie do gory , zanim tutaj przyjechalismy funt stal wysoko tylko dlatego bo ding nie odplywal z kraju w takim stopniu jak teraz . Jak jakiegos produktu brakuje zawsze jest drogi......... A jak narzekacie dam zle to zawsze mozecie wrocic tam skad przyjechaliscie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama